Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 11:27
1.4 Benz Zwykły automat-problem z przesunięciem z pozycji P
Autor Wiadomość
 radzio06


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Radek
Wiek: 33
Dołączył: 25 Gru 2015
Posty: 2
Skąd: Jarosław
Wysłany: 25 Grudzień 2015, 17:33   1.4 Benz Zwykły automat-problem z przesunięciem z pozycji P
   Moje auto: CORSA D ** COSMO


Witam, jestem tu świeży i mam mały problemik i potrzebuje pomocy .

Posiadam Corse D 2007r 1.4 benz ze zwykła aurtomatyczną skrzynią biegów. Przebieg 120 tys km.


Problem sporadyczny lecz czasami nasilający się.

Po zapaleniu silnika przyciskam hamulec i chcę zmienić położenie dźwigni biegów z pozycji P i wtedy następuje blokada, że nie mogę dzwignią ruszyc. Czasami poprzyciskam pare razy hamulec, parę razy popróbuje i puści a czasami wystarczy dodać odrobinkę gazu, przycisnąć hamulec i też puści może zbieg okoliczności.

Jest tak, że przez kilka dni się to nie zdarzy a jest tak, że raz na dzień albo przez cały dzień się tak blokuje.

Rozebrałem mieszek dzwigni biegów i tam jest wszystko ok, jest taka opcja ze jeżeli zablokuje mi P to wystarczy, że nacisnę w dół taki żółty plastik koło dzwigni biegów ( widoczny tylko po rozebraniu mieszka) i blokada ustępuje. Pod tym żółtym plastikiem jest takie małe białe kółko na pręciku, któe po naciśnieciu hamulca wysuwa sie w prawo w stronę pasażera i następuje odblokowanie P, lecz nie zawsze po nacisnieciu hamulca ono się wysuwa badz wysunie i od razu schowa, i własnie wtedy jak to kółko się nie wysuwa to jest ta blokada i nie mogę przelaczyc z P.

Czy to wina czujnika/automatu stopu? Dodam, że stop jest cały czas, czujnik na oko pracuje prawidłowo, po nacisnieciu hamulca wysuwa sie.

Prawidłowo jak naciskam hamulec i trzymam reke na lewarku to czuje po rece "pstrykniecie" i wtedy wiem ze to "kółko " sie wysuneło i że przełacze z P a jak tego nie czuje to wiem ze jest blokada.


Pomoże ktoś? Bo chcę to ogarnąc.

Skrzynia przelacza biegi ok, jak jest zimny to moze na drugi bieg nie przelacza tak plynie nie odczuwalnie, troszkę szsarpnie ale na ciepłym jest ok.

Ponadto jest coś takiego, zawsze i tylko po odpaleniu silnika i po ujechaniu pierwszych metrów przy osiagnieciu odpowiednich obrotów słychać od strony skrzyni takie " łułułu" przez 2 sekundy podobny dzwiek do huczaceo łożyska , ale to tylko po odpaleniu i przejechaniu kilku metrów. Może corsy z automatami tak maja? Się uzbrajają czy cos? Nie mam pojecia.

Olej w skrzyni mam do wymiany, bo jest koloru ciemnego i smierdzi spalenizną troche.


Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » 1.4 Benz Zwykły automat-problem z przesunięciem z pozycji P
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.