Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:49
Odboje i osłony amortyzatora tył
Autor Wiadomość
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 4 Listopad 2015, 07:49   Odboje i osłony amortyzatora tył
   Moje auto: Corsa D 1.2


Hej, jak w temacie chciałbym wymienić odboje, ponieważ zgniły mi na łączeniu gumy i lata góra dół, sama część komplet kosztuje 60-80zł a robocizna 120zł u znajomego mechanika i zastanawiałem się czy warto się bawić w wymiane samemu, jeżeli ktoś to robił to jak to zrobić, na co uważać, o co zadbać jak mi napisze będe wdzięczny :)

:bry:
 
     
 pablo3


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: pawel
Wiek: 43
Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: zawiercie
Wysłany: 4 Listopad 2015, 20:37   
   Moje auto: Corsa D 1.2 59KW Air Blue


kolego jeżeli miałeś do czynienia z mechanika to łatwizna.Ściagasz koło wtedy masz dostep do śruby dolnego mocowania.Potrzebne ci bedą klucze nasadowe typu gwiazdki,a górna czesc amora trzymają 3 śruby.Po od kreceniu wychodzi cały.Wymieniaj jak najszybciej bo przez nie uwage musiałem wymienić komplet amorów.Bez osłon spowodowało uszkodzenie trzonu amortyzatora.
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 5 Listopad 2015, 11:48   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Nie miałem, tzn mam zdolności manualne i w pracy wszelkiego rodzaju narzędzia, żeby to wykonać tylko chciałem się dowiedzieć właśnie co kręcić, jak to zrobić, z jaką siłą przykręcać śruby, czy amortyzator jakoś zabezpieczyć, wszelkie informacje, które są niezbędną wiedzą żeby dwa razy nie rozbierać tego samego.
 
     
 90tomash


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: tomek
Dołączył: 01 Maj 2015
Posty: 95
Skąd: Milicz
Wysłany: 14 Listopad 2015, 12:31   
   Moje auto: corsa 1.4 100 KM


podepne sie pod temat. dzis byłem na przeglądzie i mam do wymiany lewy tylny amortyzator,czyli trzeba wymienic oba...
czy orientujecie sie ile kosztuje taki amortyzator i ewentualnie plus , minus wymiana ?

opel corsa 1.4 100 km 2010
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 8 Grudzień 2015, 07:35   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Sam koszt to pewnie jak u mnie około 200-300zł oba, zależy jaka firma, a nie ma sensu wymieniać jednego ;) Co do robocizny to jak widać nie ma porad, a pewnie prosta rzecz, za którą normalnie się zapłaci 100zł a zajełoby to moment zapewne :)
 
     
 pauloo42


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 60
Skąd: EL
Wysłany: 12 Grudzień 2015, 19:42   
   Moje auto: CORSA D 1,3 109km


90tomash napisał/a:
podepne sie pod temat. dzis byłem na przeglądzie i mam do wymiany lewy tylny amortyzator,czyli trzeba wymienic oba...
czy orientujecie sie ile kosztuje taki amortyzator i ewentualnie plus , minus wymiana ?

opel corsa 1.4 100 km 2010



zawsze wymienia sie komplet
 
     
 cyklop589


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Karol
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 24
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 14 Grudzień 2015, 07:57   
   Moje auto: CORSA D 1.2


TO jest banalnie proste ostatnio sam wymieniałem sobie amorki z tyłu na KYB. Odkręcasz osłonę tą plastikową od środka, jedna śrubę na dole amortyzatora (tak na przestrał ) i dwie u góry . Jak już wyciągniesz amortyzator to wkładasz imbus od góry i nim przytrzymujesz żeby ci się śruba amorka nie obracała, a kluczem oczkowym giętym ( koniecznie takim) nr 16 chyba odkręcasz góre którą analogicznie przykręcisz do nowego amortyzatora. Banał sam sobie poradzisz.
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 14 Grudzień 2015, 09:57   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Tak też myśle, ale zacząłem pytać z prostych powodów jak np przy wymianie końcówek gdzie można spieprzyć zbieżność czy tu też na coś trzeba uważać specjalnego, a mi tu kumpel już opowiadał, że dwie żaby potrzebuje żeby przytrzymać wahacz itp itd a ja chce odboje z tyłu, chyba że na teśćie wyjdzie że amorki się kończą to 2 roboty w cenie jednej :)


DZIEKI :brawo1:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia » Odboje i osłony amortyzatora tył
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.