Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 18:28
Wymiana żarówki w zegarku- Corsa C
Autor Wiadomość
 grzemach


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kielce
Wysłany: 18 Marzec 2009, 17:45   Wymiana żarówki w zegarku- Corsa C

witam,
Kilka dni temu zakupiłem używaną Corsę C, ma ona na środku wyświetlacz. Niestety z jednej strony ten wyświetlacz jest prawie nie oświetlony (od strony kierowcy), z drugiej strony jest wszystko ok. Gdzie mogę znaleźć jakąś instruckję jak wymienić taką żaróweczkę?

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony przez lukbud 18 Marzec 2009, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 20 Marzec 2009, 17:42   

W pierwszej kolejności należało odwiedzić ten dział.WITAM
Aby wymienić żarówki od TID-a należy wyjąć kratki nawiewu podważając między kratką a wł.awaryjnych .
Za kratkami są 2śruby od bleny,za nią są następne od wyświetlacza to chyba tyle o ile dobrze pamiętam
Ostatnio zmieniony przez Fahoo 20 Marzec 2009, 17:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 grzemach


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kielce
Wysłany: 20 Marzec 2009, 17:45   

w Corsie B, znalazłem dokładnie opis jak piszesz. Ale czy w Corsie C jest tak samo?

Tamten dział odwiedzony :)
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Marzec 2009, 17:56   

grzemach napisał/a:
w Corsie B, znalazłem dokładnie opis jak piszesz. Ale czy w Corsie C jest tak samo?


Dokładnie tak samo. Tylko plastiki są nowsze, ale sposób zamontowania zegarka sie nie zmienił.
 
     
 grzemach


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Kielce
Wysłany: 20 Marzec 2009, 17:57   

ok, dzięki bardzo w poniedziałek jak będzie lepsza pogoda pogrzebię i spróbuję to wymienić.

--
Mieliście rację, wystarczy zdjąć dwa nawiewy, później odkręcić 4 śrubki -> wyjąć ten element z deski (to trochę ciężko wychodzi, ale wystarczy pokombinować i jak znajdzie się sposób to miło i przyjemnie się wyjmuje). Następnie odkręcamy dwie kolejne śrubki, wyjmujemy cały element z zegarkami. Następne dwie śrubki i wyjmujemy sam element zegarka, żaróweczki są z tyłu, zegarka nie trzeba rozbierać :) składa się jeszcze prościej niż rozbiera :)

Pozdrawiam,
 
 
     
 Spaniel


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: RaV
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Grudzień 2015, 21:19   
   Moje auto: Corsa D 1.2 Z12XEP


Fahoo napisał/a:
W pierwszej kolejności należało odwiedzić ten dział.WITAM
Aby wymienić żarówki od TID-a należy wyjąć kratki nawiewu podważając między kratką a wł.awaryjnych .
Za kratkami są 2śruby od bleny,za nią są następne od wyświetlacza to chyba tyle o ile dobrze pamiętam


:dd:
Przytoczony tu link jest nieaktywny.
A sam nie mogę znaleźć tych informacji bo nie wiem po czym szukać. Żarówka, oświetlenie, - nie przynoszą efektu. Zamieszczone linki do Allegro już dawno w archiwum do którego nie ma dostępu.
Podeśle ktoś szczegółu jakie żaróweczki są konieczne i jak się dobrać do podświetlenia liczników i wyświetlacza środkowego w Corsa C? Chciałbym ułatwić sobie pracę i przygotować niezbędne materiały i na raz ogarnąć wymianę żarówek. Z góry dziękuję. :jade:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » Wymiana żarówki w zegarku- Corsa C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.