Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 13:26
[ Silnik] 1.0 stożek - jak włożyć
Autor Wiadomość
 AZRAEL



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Wiek: 27
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Listopad 2015, 20:10   [ Silnik] 1.0 stożek - jak włożyć
   Moje auto: 1.0, 54km, 12v


Witam ponownie!
Mam zapytanie odnośnie tego jak włożyć stożek :)
Wielkiej filozofii nie ma ale mam pytanie czy tamten stary filtr cały wywalić?
Bo tam obok filtru jest jeszcze coś do czego leci powietrze i nie mam pojęcia do czego to jest?
Pozdrawiam,
Dominik
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 15 Listopad 2015, 13:45   
   Moje auto: AG Z14XEP


w oryginale masz puszke filtra i od strony silnika inną mniejszą puszkę - coś jakby antyrezonator. Ma za zadanie, zdaje się, ustabilizować pęd zasysanego powietrza. Ma to zapobiec wpadnieciu silnika w rezonans przy odpowiednich obrotach. Przynajmniej tak to rozumiem.

Przy stożku nie masz takiego antyrezonatora i jeśli źle dobierzesz długość dolotu, to właśnie może dojść do takiego efektu.

Więc wywal całą puchę filtra i odpowiednio dobierz długość (albo pojemność ) dolotu ze stożkiem. Kiedyś czytałem jak się dobiera długość, ale nie pamiętam już.
Pewnie jak zrobisz 'na pałę' to może działać prawidłowo, ale wcale nie musi ;)
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Listopad 2015, 23:13   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Nie pojmuję sensu tego zabiegu , ale skoro już musisz wydać bezsensownie kilka setek to pamiętaj że stożek powinien być w obudowie , silnik zasilony ciepłym powietrzem spod maski znacznie straci na mocy co na pewno odczujesz w sezonie letnim .
Wlot powietrza powinien być umieszczony w takim miejscu żeby silnik czerpał chłodne powietrze z zewnątrz , w przypadku takiej małej jednostki oryginalny dolot powietrza wystarczy .
 
 
     
 AZRAEL



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Wiek: 27
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Grudzień 2015, 22:06   
   Moje auto: 1.0, 54km, 12v


Nie pytalem sie czy wkladanier tego sie oplaca tylko jak go wlozyc...
Dzieki bardzo Milion :ok:

A czemu setki? Przeciez nie bede w takie auto kladl tak drogiego sprzetu. Oryginalny k&n okolo 120zl a ja mam z allegro jakis chinski za 30zl. Po co? Otoz po to, ze odkad go wlozylem nie mam juz problemu z przeplywomierzem (nke dusi sie juz np przy ruszaniu). Wlasnie dlatego chcialem go wlozyc, aby sprawdzj czy bedzie lepiej :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] 1.0 stożek - jak włożyć
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.