Przesunięty przez: DAMIAN1991
28 Luty 2016, 17:35
Skoki temperatury
Autor Wiadomość
 aseptik


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Wiek: 28
Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 2
Skąd: Trzebież
Wysłany: 23 Listopad 2015, 12:29   Skoki temperatury
   Moje auto: Corsa B


Witam. To moj pierwszy post tutaj poniewaz juz wszedzie szukam pomocy. Zaden mechanik póki co nie był mi w stanie pomoc. Posiadam Corse B 1.2 i problem mój wyglada nastepująco, auto stoi np. 2godziny czy mniej czy wiecej bez znaczenia, odpalam, ruszam, jade. Przejade z 500-800 metrów do 1,5km i nagle wskaźnik temparatury wskakuje na 100*C i tak stoi z minute po czym spada na sam dół i zaczyna normalnie się nagrzewać dochodzi do 92-94*C i do konca jazdy juz nie ma problemu, lecz wody w zbiorniku jest mniej a po ostygnieciu jak otwieram zbiorniczek to bulgocze jakby sie odpowietrzał.Oczywiście nie dzieje się tak za każdym razem ale np. wczoraj na 3 kursy autem stało się tak 2 razy, są dni, ze w ogole jest spokoj... Teraz moje pytanie brzmi co jest przyczyną? Jeden mechanik wymienił zbiorniczek, drugi wymienił wężyk jakiś, kranik wymieniany byl już 2 razy. prosze o pomoc.
 
     
 matfre96



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 27
Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 16
Skąd: z Wołomina
Wysłany: 23 Listopad 2015, 21:23   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.0 12V


Może termostat, albo sama wskazówka coś nie chce banglać.
 
     
 aseptik


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Wiek: 28
Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 2
Skąd: Trzebież
Wysłany: 29 Listopad 2015, 19:54   
   Moje auto: Corsa B


dodatkowo auto zaczeło dawac malo cieplaw dmuchawie, lekko cieplejsze powietrze leci dopiero po okolo 15 kilometrach plynnej jazdy gdy wczesniej robilo sie cieplo bardzo szybko
 
     
 wielkibobik


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 28
Skąd: Piaski
Wysłany: 29 Listopad 2015, 20:05   
   Moje auto: Corsa C 2.0 8v 115KM


Tak może być to termostat lub wina może być w czujniku temp. trzeba by komputer podpiąć i patrzec jaką ma temp
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Listopad 2015, 19:55   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


aseptik napisał/a:
dodatkowo auto zaczeło dawac malo cieplaw dmuchawie, lekko cieplejsze powietrze leci dopiero po okolo 15 kilometrach plynnej jazdy gdy wczesniej robilo sie cieplo bardzo szybko

Wygląda to tak jakby termostat otwierał się zbyt szybko przy znacznie niższej temperaturze , niestety w taki typowy sposób psuje się on najczęściej.
Odpal rano autko (gdy silnik będzie jeszcze zimny) i sprawdź przy jakiej temperaturze chłodnica zacznie się robić ciepła , sprawny termostat powinien otworzyć obieg chłodnicy przy 92*C .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Skoki temperatury
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.