Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:53
Corsa C 1.0 zatarty silnik
Autor Wiadomość
 fifihaze


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: fifi
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 3
Skąd: Tychy
Wysłany: 22 Listopad 2015, 13:47   Corsa C 1.0 zatarty silnik
   Moje auto: Corsa C 1.0


Witam,

Tydzien temu kupilem Corse C 1.0 Twinport od znajomego mechanika. Kilka dni temu, gdy stalem na swiatlach i chcialem ruszyc, dziwne dzwieki zaczely sie wydobywac z silnika; stukanie i pukanie bardzo glosne. Udalo mi sie tylko ruszyc a potem silnik przestal pracowac i nie dalo sie juz go uruchomic. Mechanik dal mi 3 miesiace gwarancji na to auto, wiec odrazu zadzwonilem do niego po lawete. Na drugi dzien mechanik stwierdzil, ze silnik sie zatarl. Mechanik stwierdzil ,ze to moja wina poniewaz jezdzilem na obrotach rzedu 3000-4000. Chociaz mowilem mowilem mu przed zakupem, ze auto wydaje dziwne odglosy na wiekszych obrotach, ale on zapewnial mnie ze ten typ tak ma. Moje pytanie brzmi; jak ktos moze stwierdzic ze silnik sie zatarl przy jezdzie na obrotach rzedu 3000-4000 ? I jakie moga byc potencjalne przyczyny zatarcia silnika ?

Sorry za brak polskich znakow, Pozdro
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Listopad 2015, 18:19   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Ten mechanik to jakiś idiota , równie dobrze mógłby stwierdzić że zatarcie było skutkiem pełni księżyca , podany zakres obrotów silnika ma się nijak do procesu zacierania . Myślę gość doskonale wie co spartolił i będzie kombinował jak cię obciążyć kosztem naprawy .
 
 
     
 fifihaze


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: fifi
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 3
Skąd: Tychy
Wysłany: 28 Listopad 2015, 01:13   
   Moje auto: Corsa C 1.0


Dzieki za odpowiedz,
Po prawie tygodniu sprzeczania sie z mechanikiem, doszlismy do porozumienia i wymienil silnik, lancuch i sprzeglo na swoj koszt :)

Teraz corsa jezdzi jak nalezy heh
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Corsa C 1.0 zatarty silnik
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.