Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:23
[Klimatyzacja] Zaparowane szyby
Autor Wiadomość
 meriox


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Mariusz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 7
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 31 Maj 2015, 07:39   [Klimatyzacja] Zaparowane szyby
   Moje auto: Corsa D 1.2 X12XEP


Witam,
W deszczowe ciepłe dni, kiedy użyję klimy a później ją wyłączę nagle zaparowują mi szyby.
Spotkałem się z dwoma opiniami na ten temat.

1. To normalne, bo klima osusza powietrze w aucie i schładza szyby. Po wyłączeniu klimatyzacji do wnętrza dostaje się wilgotne i ciepłe powietrze, więc szyby muszą zaparować.

2. Winą jest niedrożny kanał odpływowy z klimatyzacji lub przepuszcza nagrzewnica.

Proszę o informację jak sprawdzić drożność kanału odpływowego z klimatyzacji oraz gdzie się znajduje.

Dzięki
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 6 Lipiec 2015, 10:56   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


A ja mam pytanie za 100 punktów, gdzie jest kanał odpływowy z klimatyzacji?
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Lipiec 2015, 17:28   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


"w nogach pasażera" po lewej stronie; aby się do niego dostać trzeba zdjąć pierwszą plastikową obudowę z tunelu.
 
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 6 Lipiec 2015, 17:44   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


@gumimis: dzieki!

Odpływ z tego kanału jest jakieś 2 cm przed pierwszym tłumikiem po stronie pasażera, tam kapała mi woda, mniej wiecej 1 kropla na 1 sekunde. Testowane przey 33oC upale, pokretlo od nawiewu na 3 stopniu. Btw. szyby mi nie parują po wyłączeniu klimy.
 
     
 esk2


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: jacek
Dołączył: 24 Lis 2015
Posty: 2
Skąd: wwl
Wysłany: 24 Listopad 2015, 22:12   
   Moje auto: 1.2


Witajcie
U siebie mam podobnie jak dziala klima jest wszystko ok, jak tylko ja wylacze tylne szyby momentalnie zachodza para. Generalnie mam wrazenie ze 1bieg nawoewu dziala jakby zbyt wolno, malo wydajnie..
To nie pwrwszy i nie jedyny moj opel i yk wiem ze one z reguly maja problem ze slaba wentylacja ale tu jest masakra..
Probowalem go wielokrotnie oszuszac latem, stosowalem pochlaniacze wilgoci alw efekt jest mizerny..
Filtr kabinowy wymieniony nie zapchany..
Obieg wew. Sprawdzony pp wlaczeniu szybciej chodzi wentylator na 1ynce po wylaczeniu wraca do normy wiec chyba sie nie zacina..
Jakies pomysly rady?
Moze ktos podpowie dokladnie jak sie dobrac so tego odplywu od klimy?
Bede wdzieczny za pomoc bo koncza sie mi juz pomysly
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 25 Listopad 2015, 12:56   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Mnie zachodzą szyby jak wyłącze w jakiś deszczowy dzień, ale to chyba nic złego. Gorsza sprawa to nie wiem czy cząstka klimy czy coś, ale straszliwie mi się tłuści czołowa szyba po klimie i ciężko ją wyczyścić :p :beksa:
 
     
 esk2


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: jacek
Dołączył: 24 Lis 2015
Posty: 2
Skąd: wwl
Wysłany: 25 Listopad 2015, 13:30   
   Moje auto: 1.2


naprawdę nikt nie ma u siebie takiego problemu? nie wierze :wstyd:
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 25 Listopad 2015, 16:58   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Jeden post powyżej twojego 1 pytania masz napisane gdzie jest ten odpływ. Ręce opadają...
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25 Listopad 2015, 20:02   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Niestety winny jest słaby/zbyt mały nawiew na przednią szybę, a dokładniej Ople mają słaby nawiew na szybę. W Oplu mam/miałem (bo już go nie użytkuje na co dzień) ten sam problem z parowaniem szyb podczas deszczu - w deszczu bez włączonej klimy nie dało się jeździć bo niezależnie od ustawionej temperatury i siły nawiewu (klimatronik) szyby parowały (filtr kabinowy wymieniany 2x w roku - śląskie powietrze :) ; brak wilgoci w samochodzie.
Dla porównania dwa fiaty: Punto i Bravo - podczas deszczu również parują szyby ale wystarczy nawiew włączyć na szybę na 2 bieg i para szybko znika; nie ma potrzeby włączania klimy. W fiatach nawiew na szybę jest na jej całej szerokości, a w Oplu tylko na jej centralną część.
Dla pocieszenia napiszę, że Fiaty mają za to beznadziejny nawiew na nogi w stosunku do Opla - także coś za coś.

Cytat:
ale straszliwie mi się tłuści czołowa szyba po klimie i ciężko ją wyczyścić :p

Również tak mam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » [Klimatyzacja] Zaparowane szyby
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.