Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:49
stuki
Autor Wiadomość
 damian1234


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 27
Dołączył: 02 Lis 2015
Posty: 16
Skąd: Chodecz
Wysłany: 3 Listopad 2015, 20:36   stuki
   Moje auto: opel corsa D


Witam mam takie zapytanie mam przejechane prawie 100 tyś km. co to może być ,że jak gaszę ślinik niezależnie czy sprzęgło wciśnięte czy puszczone to jak gaszę to szarpnie chwile całym samochodem i jeszcze jedno jak samochód jest rozgrzany i stoi zapalony i wcisnę sprzęgło to jest luks cichutko ale jak puszcze sprzęgło to słychać lekkie stukanie ogólnie samochód zapala i przyśpiesza dobrze silnik równiutko pracuje co to może być ? ps opel corsa d 1.3 cdti (75) hp
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 4 Listopad 2015, 19:27   Re: stuki
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


damian1234 napisał/a:
Witam mam takie zapytanie mam przejechane prawie 100 tyś km. co to może być ,że jak gaszę ślinik niezależnie czy sprzęgło wciśnięte czy puszczone to jak gaszę to szarpnie chwile całym samochodem i jeszcze jedno jak samochód jest rozgrzany i stoi zapalony i wcisnę sprzęgło to jest luks cichutko ale jak puszcze sprzęgło to słychać lekkie stukanie ogólnie samochód zapala i przyśpiesza dobrze silnik równiutko pracuje co to może być ? ps opel corsa d 1.3 cdti (75) hp



Szarpie i stuka koło dwumasowe. Całkiem możliwe że ma już dosyć , choć w tych silnikach spotkałem się już z opiniami że" to tak ma chodzić". Takie objawy które opisujesz miałem przy przebiegu 30 tys jak kupiłem auto. Teraz mam 170 tys. i dalej jest tak samo. Także jak nic się nie dzieje jeździć i nie szukać dziury w całym.
 
 
     
 damian1234


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 27
Dołączył: 02 Lis 2015
Posty: 16
Skąd: Chodecz
Wysłany: 5 Listopad 2015, 20:25   
   Moje auto: opel corsa D


dziękuje za odpowiedz pocieszyłeś mnie :) bo jeszcze podejrzewałem łożysko oporowe ale jak tak mówisz to widocznie tak jest :)
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 7 Listopad 2015, 17:36   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Lekko uszkodzona dwumasa ,,szura" czy też lekko wali na pół sprzęgle oraz przy gaszeniu auta słychać uderzenie, dziele się opinią bo przerabiałem temat i miałem takie objawy. Zaczeło się od lekkiego szurania na pół sprzęgle. Przebieg 240tys.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia » stuki
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.