Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:06
Hamulce tył
Autor Wiadomość
 cyklop589


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Karol
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 24
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 18 Październik 2015, 16:21   Hamulce tył
   Moje auto: CORSA D 1.2


Cześć, Wczoraj wymieniłem klocki z przodu w mojej corsie D 1.2 2009r. I zastanawiam się teraz jak sprawdzić tył ? Mam autko od pół roku więc tam nie zaglądałem. Hamuje normalnie ale wolałbym spr wizualnie . Próbowałem podpatrzeć przez taki biały plastikowy kapselek od środka bębna ale tam figa widać. Po zdjęciu koła z tyłu rzecz jasna pokazał mi się "Bęben " widziałem że jest przykręcony na dwie śruby ( torx lub krzyżak ) Czy to wystarczy żebym mógł zdjąć bęben i dojść do szczęk ?? Czy może muszę jeszcze zbić ten czop który jest w samym środku bębna i jeszcze tam wyjąć jaką zawleczkę i odkręcić śrubę ? Ogólnie boję się tylko tego że rozbierając dojdę do łożyska inie będę umiał odpowiednio go dokręcić. BO jak za mocno to się rozwali, a jak za słabo to będzie luz . No chyba że da się dojść do szczęk nie dotykając łożyska. Na pewno ktoś z was to robił, podpowiedzcie proszę coś :szokk:
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 18 Październik 2015, 17:46   
   Moje auto: Corsa D A12XER


W corsie D jak i w punto II i grande punto hamulce tył są bardzo podobne i by zdemontować bęben po zdjęciu koła i zluzowaniu hamulca awaryjnego , trzeba odkręcić dwie śruby zabezpieczające i bęben już schodzi .
Ta śruba co jest pod kapslem jest od piasty zespolonej z łożyskiem i nie ma potrzeby tam zaglądać bez powodu .

Czasem po odkręceniu tych śrub są problemy ze zdjęciem bębna gdyż w trakcie eksploatacji wytarł się on już , i na brzegu zrobił się rant .

https://www.youtube.com/watch?v=RumaLSFtOVM
Tu jest tego przykład a zarazem podpowiedź jak się zabrać do zdjęcia bębna .

Jeżeli już tam zaglądasz to koniecznie wydmuchaj ( najlepiej sprężarką ) pył jaki tam się znajduje , sprawdź czy nie ma rantu na bębnie , no i oczywiście czy nie ma wszelkiego rodzaju zapoceń na cylinderkach i oczyść osadzenie bębna na piaście jak i samą piastę .

Proponuje też zapoznać się z tą pozycją:

http://klubcorsa.pl/forum/viewtopic.php?t=7632
w przyszłości będzie łatwiej.
 
 
     
 cyklop589


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Karol
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 24
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 19 Październik 2015, 08:00   
   Moje auto: CORSA D 1.2


Dzięki wojtenio bardzo mi pomogłeś, w najbliższym czasie tam zajrze. Teraz już wiem co i jak :ok:

Jak widać na filmiku łożysko jest razem z piastą i wyjęcie go nie jest trudne, znalazłem w poradniku manualnym że piastę należy dokręcić siłą 280 Nm ! Nie mam klucza dynamometrycznego. Myślicie że dokręcając bez klucza " na siłę" można spiepszyć to łożysko ?
 
     
 bob96


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Bogdan
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 25
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 20 Październik 2015, 21:03   
   Moje auto: Corsa D


cyklop589 napisał/a:
Nie mam klucza dynamometrycznego. Myślicie że dokręcając bez klucza " na siłę" można spiepszyć to łożysko ?


Jak nie masz klucza dynamometrycznego , to dokręcasz śrubę do oporu a potem odkręcasz jedną trzecią czyli jakieś 120 stopni.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ hamulcowy » Hamulce tył
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.