Przesunięty przez: DAMIAN1991
28 Luty 2016, 18:23
Optymalna temperatura w silniku
Autor Wiadomość
 TT0077


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Tomasz
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 2
Skąd: Opole
Wysłany: 15 Październik 2015, 16:42   Optymalna temperatura w silniku
   Moje auto: Corsa B 1.0


Witam zakupilem wczoraj corse b 1.0 1998rok w gazie. Po pierwszym dniu uzytkowania mam pare pytanek czy wszystko jest wporzadku czy poprostu tak juz w "corvettach" jest.

Otóż zauwazylem że moja corsa grzeje sie do 90stopni jednak jesli postoje z 2-3 minuty temperatura skacze do 95 czasem wiecej potem opada i ogolnie tak sie wacha ale zawsze powyzej 90stopni + . Mam pytanko czy tak poprostu jest i niczym sie nie przejmowac tylko jezdzic ? czy do jakiej temp. moge spokojnie jezdzic bez obaw ? Dodam ze od maski daje duzo ciepla i jest taki specyficzny zapaszek przegrzanego silnika ( lecz nic nie dymi ani nic).

Druga sprawa to mocno zarzuca przy ruszaniu. Albo kola boksuja albo dusi sie bardzo ( nie mam obrotomierza a to dla mnie nowosc) wiec niewiem czy to z czasem ogarne czy cos jest z nia nie halo bo rusza sie ciezko z dużą dozą gazu..

z gory dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Październik 2015, 18:27   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Z temperaturą wszystko jest w porządku , termostat otwiera się przy 92°C i w trakcie jazdy temperatura powinna być przybliżona do tej wartości .
Gdy staniesz n.p. w korku to temperatura będzie rosnąć , lecz nie powinna przekraczać wartości 100°C .
Wyjątkiem są corsy z klimatyzacją , w upałach temperatura potrafi podskoczyć nieco wyżej gdyż układ chłodzenia ma trzy kolejno załączane stopnie .

Drugi problem wypadałoby zdiagnozować z poziomu komputera , domyślam się że kontrolka check nie zgłasza usterki ?
 
 
     
 TT0077


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Tomasz
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 2
Skąd: Opole
Wysłany: 16 Październik 2015, 22:21   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Nie nie zgłasza. Po kolejnym dniu użytkowania zauważyłem dwie kolejne niepokojące objawy.
Otóż autko na Zimnym silniku drugi dzień z rzędu na tych samych światłach w drodze do pracy gaśnie nawet niewiem kiedy i potem kręci sie bardzo długo żeby odpaliło. Lecz jak juz sie nagrzeje to jest wporzadku. Następna sprawa auto juz na ciepłym silniku potrafi czasem przerywać na jedynce i dwójce na gazie tak jakby przez 3-5sek mocy nie miał i słychać takie pyrkanie ale jedzie jak puszczę gaz i depne znowu to jedzie normalnie takie pyrkanie zdarza sie rzadko ale jednak, czasem
tez przez chwile zaśmierdzi gazem w kabinie...to moje pierwsze auto na gaz więc niewiem Czy tak ma byc czy nie. Jak macie jakies pomysły z góry dzięki ;) ))

Edit; zapomniałem spytać o jeszcze jedno... Moja corsa bardzo głośno chodzi jak sportowe a wiadomo Że taka nie jest. Jestem zielony i niewiem czy to cos z silnikiem czy juz te autka tak maja ? Ktoś mi podpowiedział ze to przez to ze auto ma 3cylindru czy to prawda ? (Ps. Oczywiście sportowe to w cudzysłowiu ;) )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Optymalna temperatura w silniku
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.