Przesunięty przez: DAMIAN1991
28 Luty 2016, 18:22
Licznik z obrotomierzem - zakup innego
Autor Wiadomość
 AZRAEL



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Wiek: 27
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Październik 2015, 17:36   Licznik z obrotomierzem - zakup innego
   Moje auto: 1.0, 54km, 12v


Witam :bry:
Mam corse 1.0 i licznik bez obrotomierza i chciałbym sobie wstawić inny z obrotomierzem.
Na liczniku mam indeks K = 16676, zdejmowałem go i nie jest on na linkę (jest elektryczny).
Teraz szukam na allegro i znajduje liczniki z obrotomierzem elektrycznym (powinno pasować)
Ale teraz co z tym indeksem? Znajduje liczniki z innym indeksem i teraz pytanie czy będą one działać i nie przekłamywać?
Dziękuję i pozdrawiam.
Dominik
 
 
     
 and11


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 42
Skąd: Widok
Wysłany: 5 Październik 2015, 20:19   
   Moje auto: była Corsa B X12SZ jest Signum Z19DTH


Jeżeli chcesz, żeby licznik nie przekłamywał musisz mieć ten sam indeks, inne nie będą pokazywać dokładnie. Dodam jeszcze, że szukając takiego licznika z obrotomierzem, szukaj do wersji 3 cylindrowej, bo gdy założysz z 4 cylindrowej bez przeróbki elektroniki w nim obroty także będzie pokazywał nie prawidłowe.

Dlatego szukaj licznik z wersji 3 cylindrowej o współczynniku K=16676 :powodzenia:
 
 
     
 AZRAEL



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Wiek: 27
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Październik 2015, 21:27   
   Moje auto: 1.0, 54km, 12v


Dzięki za odpowiedz :)
Czyli rozumiem, że kupuje z indeksem jak mój stary licznik bez obrotomierza, wkładam i wszystko działa tak? :D
Pozdrawiam.
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 7 Październik 2015, 22:07   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Dokładnie, kupujesz zegary z obrotkiem od 1.0 z odpowiednim indeksem i montujesz :powodzenia: Bo skoro w moim golasie z PL salonu była instalacja pod obrotomierz, to pewnie w twojej Corsie też będzie :ok: Jak kupisz, to wymień profilaktycznie oświetlenie licznika, żeby później znów nie rozbierać, bo zawsze trochę z tym jest roboty :)
 
 
     
 AZRAEL



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Wiek: 27
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Październik 2015, 16:06   
   Moje auto: 1.0, 54km, 12v


:dd: Dziękuję bardzo :)
Jednak są jeszcze ludzie którzy potrafią pomóc a nie śmiać się z mojej nie wiedzy :)
Zaciekawiłeś mnie jeszcze tym oświetleniem i teraz mam dylemat czy montować lepiej żarówki LEDowe w miejsce normalnych (np. niebieskie) czy lepiej skorzystać z pomysłu z forum z taśmą LED?
Dzięki z góry i pozdrawiam "siema:
 
 
     
 and11


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 42
Skąd: Widok
Wysłany: 8 Październik 2015, 16:52   
   Moje auto: była Corsa B X12SZ jest Signum Z19DTH


Ja dodam, że w swoim golasie także miałem już przygotowaną instalacje pod obrotomierz :unga:

Jeżeli chodzi o zmianę podświetlenia to lepszy efekt jest, gdy zastosujesz taśmy LED, ja u siebie zmieniłem tylko żarówki na Ledy, jak jadę w nocy to zegary są czytelne ale wg. mnie nie są oświetlone tak jak ma to być. ;)
 
 
     
 AZRAEL



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Wiek: 27
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Październik 2015, 22:24   
   Moje auto: 1.0, 54km, 12v


:dd: Witam ponownie :)
Dalej wałkuje temat licznika :D
Jest taka sprawa iż kolega dał mi licznik od swojej corsy, indeks się zgadza ale jest on z silnika Diesla :D
No to sobie go włożyłem ale jako iż to licznik diesla to wiedziałem, że będzie się coś działo złego :D
Otóż obrotomierz tam jest wyskalowany do 6k obrotów, lecz gdy daję corsę do odciny to pokazuje 1800 obrotów. Teraz się zastanawialiśmy czy to wina licznika czy może samej elektryki w samochodzie :) I jeszcze pytanie czy można coś z tym zrobić? (coś zlutować lub coś) aby pokazywało w miarę normalnie? :) W ostateczności kupię ten nowy licznik :)
Przepraszam jeszcze raz za kłopot i pozdrawiam
Dominik
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Październik 2015, 23:39   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Wersje z dieslem biorą prędkość z alternatora , czyli zupełnie inaczej jak w benzynie .

Żeby nie pisać jeszcze raz tego samego zacytuję kolegę .

and11 napisał/a:
szukając takiego licznika z obrotomierzem, szukaj do wersji 3 cylindrowej, bo gdy założysz z 4 cylindrowej bez przeróbki elektroniki w nim obroty także będzie pokazywał nie prawidłowe.

Dlatego szukaj licznik z wersji 3 cylindrowej o współczynniku K=16676


Przeróbkę obrotomierza z R4 na R3 znajdziesz w moich postach tu na forum .
Jeśli idzie o wersję z diesla to chyba nikt jeszcze tego tematu nie przerabiał , pozostaje więc własna inwencja twórcza lub zakup właściwego licznika .
 
 
     
 AZRAEL



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Wiek: 27
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Październik 2015, 18:41   
   Moje auto: 1.0, 54km, 12v


yosh napisał/a:
Wersje z dieslem biorą prędkość z alternatora , czyli zupełnie inaczej jak w benzynie .


o dziwno prędkościomierz działa bardzo dobrze :) Indeks się zgadza w nim.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Październik 2015, 19:11   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


AZRAEL napisał/a:
yosh napisał/a:
Wersje z dieslem biorą prędkość z alternatora , czyli zupełnie inaczej jak w benzynie .


o dziwno prędkościomierz działa bardzo dobrze :) Indeks się zgadza w nim.

Chodziło mi oczywiście o prędkość obrotową silnika :)
 
 
     
 AZRAEL



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Wiek: 27
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Październik 2015, 20:03   
   Moje auto: 1.0, 54km, 12v


No chyba że tak :)
Jescze pozostaje kwestia jak cofnąć cyferki w przebiegu bo oryginalny mam 168k a ten ma 224k to na przegladzie lub gdy bedzie stluczka to spisuja licznik :/ jakies rady co do tego?
Pozdrawiam
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 12 Październik 2015, 21:39   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Gdzieś już to pisałem na forum, ale nie pamiętam gdzie:( Operacja do wykonania- rozbierasz licznik- szybka, wskazówki itp. Następnie trzeba podnieść nieco zapadkę przy bębenku i przesunąć palcem- Ja miałem więcej 90 tysięcy, więc podniosłem pierwszą zapadkę, gdzie widniała liczba 2, następnie delikatnie podwadziłem i palcem przekręciłem na 1 :powodzenia: W książce wpisuję prawdziwy przebieg, natomiast diagnosta ten niższy :nc: Ale to tylko 10 tysi różnicy wychodzi :)
Edit: Znalazłem ten post, niewiele on wnosi, ale zawsze coś:
Cytat:
Dziś zrobiona drobna korekta licznika, 100 000 km zdjęte :nocom: Żeby nie było- tylko urealniałem wskazanie, bo miałem na tym liczniku 90 tysięcy za dużo- kupiony okazyjnie za 20 zł :hurra: Sprawa jest dosyć prosta, ciut trwa demontaż/montaż wszystkiego. Wystarczy delikatnie podwadzić oraz odchylić kołowrotek/kołowrotki i ustawić sobie cyferki :piwo: Troszkę czasu ustawiałem wskazówkę, ale nie spieszyłem się, żeby czegoś nie zepsuć.
 
 
     
 AZRAEL



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Wiek: 27
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Październik 2015, 20:04   
   Moje auto: 1.0, 54km, 12v


Dziękuję bardzo :) Poradziłem sobie :) Nie było to w sumie takie trudne :)
Temat można zamknąć :)
"siema:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Licznik z obrotomierzem - zakup innego
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.