Przesunięty przez: DAMIAN1991
28 Luty 2016, 18:32
Lampka schowka
Autor Wiadomość
 and11


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 42
Skąd: Widok
Wysłany: 24 Wrzesień 2015, 14:11   Lampka schowka
   Moje auto: była Corsa B X12SZ jest Signum Z19DTH


Witam

Mam takie małe pytanko do osób, które posiadają w swoich wozach lampki w schowkach.
Czy lampka ta świeci bez względu na włączony zapłon?
Bo przeglądam internety i wyczytałem, że musi być włączony zapłon a w innych samochodach, które posiadam w domu nie jest wymagany kluczyk w stacyjce.
Moja corsa takiej lampki nie posiada, a że wpadła mi taka w ręce postanowiłem sobie założyć, lecz niestety nie mam przygotowanej kostki, więc trzeba samemu coś wykombinować :P

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 24 Wrzesień 2015, 19:29   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Niestety w Corsie B Lampka schowka działa po Kluczyku wyłącznie, ale z racji Modyfikacji możesz sobie pociągnąć stały Plus i będziesz miał praktyczniejszą Lampkę.
 
 
     
 and11


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 42
Skąd: Widok
Wysłany: 24 Wrzesień 2015, 20:07   
   Moje auto: była Corsa B X12SZ jest Signum Z19DTH


Dziękuję bardzo za odpowiedź, właśnie rozważam czy pociągnąć stałe 12V ale znając siebie będę leniwy i chyba pociągnę z zapalniczki :D
 
 
     
 hojeczka


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 28 Wrzesień 2015, 20:22   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


zobacz czy pod schowkem(pod i za nim) przy wiązce nie masz wtyczki do takowej lampki ponieważ u mnie była
 
     
 and11


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 42
Skąd: Widok
Wysłany: 29 Wrzesień 2015, 12:35   
   Moje auto: była Corsa B X12SZ jest Signum Z19DTH


Niestety moja corsa takiej wtyczki nie posiada, musiałem sam dosztukować ;)

Dodam, że obecnie jestem na etapie wykombinowania tego pałąku, który naciskany przez drzwiczki schowka wyłącza lampkę. Niestety nie mogę znaleźć takiego nigdzie a w internecie nie znalazłem nawet jak taki element wygląda, pozostaje mi więc samemu coś wystrugać :P
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 4 Październik 2015, 08:17   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Polecam pojechać na Jakiś auto złom i zerknąć do Jakiejś Tigry czy Corsy , wyjąć Lampkę z Wtyczką i Tym Dzyndzlem i dobrze się bawić w poskładanie :)
 
 
     
 and11


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 42
Skąd: Widok
Wysłany: 4 Październik 2015, 13:12   
   Moje auto: była Corsa B X12SZ jest Signum Z19DTH


W tygodniu właśnie byłem na jednym ze szrotów w okolicy, stało tam dużo cors, w jednej udało mi się znaleźć ten element :D niestety nie chcieli mi sprzedać go samego więc za grosze wyrwałem wspominaną dźwigienkę, drugą lampkę cały schowek, śrubki do mocowania i jakieś plastikowe elementy, które leżały w schowku a na pewno przydadzą się w autku :D

Lampka już jest podłączona, podłączyłem pod zasilanie z lampki wnętrza, więc nie wymagany jest kluczyk w stacyjce :P

Teraz tylko zdarza mi się chodzić sprawdzać, czy na pewno zamknąłem schowek i czy oby na pewno nie świeci bo nie chciałbym przez swój nowy bajer w aucie rozładować akumulator :D

Dodam też, że zanim na szrocie odwiedziłem dealera Opla, w którym dowiedziałem się, że nowego takiego elementu już nie zakupię, gdyż został wycofany.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Lampka schowka
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.