Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 13:27
[ Silnik] Przegrzewający się silnik w corsie B 1.4 97'
Autor Wiadomość
 tobexor


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tobiasz
Wiek: 30
Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd: Radońsk
Wysłany: 12 Wrzesień 2015, 13:27   [ Silnik] Przegrzewający się silnik w corsie B 1.4 97'
   Moje auto: opel corsa b 1.4 44 kw


Witam forumowiczów
Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś palnę.
Mam spory problem z mamy Oplem Corsą B 1.4 44kw 97' (z przebiegiem ~330000 km) a że mam 16 lat i jestem informatykiem i kucharzem to niestety za bardzo nie interesuje się silnikami choć potrafię dużo.
Od pewnego momentu silnik zaczął się przegrzewać ogólnie jak się jeździło 80 km/h na 5 to zatrzymywało się na 95 stopniach a jak się stało to nawet do 100 a co najgorsze moja mama jeździła na wodzie.Moja mama długo tak jeździła(ok. 240km).Zauważyłem także że wentylator w ogóle nie chodzi. Postanowiła coś zrobić gdy doszło jej do 105, więc kupiła czujnik temp i poszła po sąsiada. Odkryliśmy że dolna połowa chłodnicy została zatkana dół był zimny przez co wentyl się nie włączał. Kazał kupić coś do płukania chłodnicy i zalali cały układ płynem chłodniczym żeby jeszcze trochę pojeździła i kupiła jak najszybciej płyn do płukania chłodnic ale następnego dnia chłodnica pękła. Wiec kupiłem nową wraz z innym czujnikiem i płynem chłodzącym i wszystko zostało wymienione na nowe ale problem nie został rozwiązany, nadal dochodzi do 93 stopni gdy jedzie wolno ale gdy przyśpieszy temp trochę schodzi
Nie wiem co może być nie tak ale najbardziej podejrzewam że to pompa wody wszystko chrzani.
Przepraszam że się tak rozpisałem ale chciałem podać jak najwięcej informacji
PS. w losowym czasie tak od ~315000 km przebiegu zaczęła mi się palić lampka check engine ale nic się nie dzieje silnik chodzi ładnie i równo jak nówka olej wymieniany jak myślicie to może być coś poważnego sprawdzić kody błędów?
PS2.Gdzie mogę zobaczyć jaki mam silnik chodzi o ten model
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Przegrzewający się silnik w corsie B 1.4 97'
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.