Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:37
[ Silnik] Szarpanie przy ruszaniu na rozgrzanym silniku
Autor Wiadomość
 cycu2007


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Adam
Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 7
Skąd: Łódź
  Wysłany: 25 Maj 2015, 10:13   [ Silnik] Szarpanie przy ruszaniu na rozgrzanym silniku
   Moje auto: 1.2


W zimę ten problemy praktycznie nie występował. Nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe ale sugeruje, że problem istnieje.
Mieszkam w Łodzi. W korkach gdy samochód jest już dobrze rozgrzany i podczas ruszania z jedynki jeśli będę sprzęgło puszczał baaaaardzo powoli to nic się nie stanie ale jeśli chce to zrobić płynnie (czyli normalnie) dostaje jakby dziwnym drgawek i szarpnięć póki się nie rozpędzi do tych kilkunastu kilometrów na godzinę (i oczywiście włączenia dwójki). Wygląda jakby wtedy też brakowało mu mocy i nie mogę się zebrać w miarę szybko z miejsca. Olej wymieniany na bieżąco.
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 25 Maj 2015, 19:42   

Też czasami mi się tak zdarza, trzeba na trochę wyższych obrotach ruszyć. Chyba, że to jakiś problem który u mnie też występuje. Wydaje mi się, że te silniki trzeba ruszać na obrotach przynajmniej 2,3 tyś obr/min
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 26 Maj 2015, 06:37   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Witam

U mnie jest podobnie-masz identyczne objawy.Żona jeszcze nie opanowała tematu ale ja nauczyłem się tak puszczać sprzęgło i operować gazem podczas zmiany biegów aby te bardzo delikatne szarpnięcia nie występowały.Chyba tak działa sprzęgło w CD.Choroba wieku dziecięcego?.Także śpij spokojnie.
 
 
     
 cycu2007


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Adam
Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Maj 2015, 13:53   
   Moje auto: 1.2


Operować sprzęgłem to umiem :) to sie zaczęło pojawiać z czasem i zauważalny jest wtedy brak mocy bo się nie może zebrać, na zimnym silniku nigdy to się nie zdarza. No ale może z wiekiem corsa tak ma i nic sie nie da zrobić (chociaż w dużo gorszych i starszych samochodach nie miałem tego problemu)
 
     
 misiekkk87


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: M
Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 1
Skąd: Kielce
Wysłany: 31 Maj 2015, 08:32   
   Moje auto: O


Go :D po
Ostatnio zmieniony przez misiekkk87 20 Luty 2017, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 10 Sierpień 2015, 13:37   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Znalazłem przyczyne u mnie. Zapowietrzajacy sie układ hydrauliczny sprzęgła. Minimalny wyciek miałem na plastikowym kolanku z odpowietrznikiem przy obudowie sprzęgła. Nowe org. to koszt 50zl.

[ Dodano: 14 Sierpień 2015, 14:50 ]
Zniknął również problem ze zgrzytającym wstecznym.
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 24 Sierpień 2015, 12:59   
   Moje auto: Corsa D 1.2


A możesz kolego podesłać link co kupiłeś dokładnie? :)

Mam rocznik 2011 i również na ciepłym czy zimnym mi podskakuje przy ruszaniu, ale jak poleci więcej obrotów to nawet mija, czasami się zdarza, nie non stop no i niechętnie wchodzący wsteczny za pierwszym razem i może by pasowała ta wymiana odpowietrznika i byłoby lepiej.

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Szarpanie przy ruszaniu na rozgrzanym silniku
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.