Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 13:28
[ Silnik] Corsa B - piszczy po odpaleniu
Autor Wiadomość
 BartoszK96


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartosz
Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 2
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 6 Sierpień 2015, 21:59   [ Silnik] Corsa B - piszczy po odpaleniu
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2


Witam.
Opiszcze po krótce swój problem.
Otóź od pewnego czasu auto mi piszczało głownie na zimnym silniku, po kilku minutach jazdy pisk ustawał. Byłem pewien, że to pasek klinowy, byłem u mechanika, powiedziałem objawy, potwierdził. Pasek zakupiłem nowy, wymieniłem. Od razu pojechałem sprawdzić czy ustało - niestety nie. Przez ok dzień było tak samo, piszczał na zimnym silniku. Brat stwierdził, że być może to coś od rozrządu - pasek czy też rolki...

Dziś objawy się nieco zmieniły. Po KAŻDYM odpaleniu silnika jest chwilowy, jednorazowy pisk (podobny do tego, co był wczesniej, lecz głośniejszy), a później już podczas jazdy praktycznie nic - ewentualnie ciche "popiskiwanie", ale to bardzo krótkie i sporadyczne.

Do mechanika wybiorę się pewnie dopiero za kilka dni (mam jeszcze do zrobienia łożyska, wiec tak czy tak u niego będę), ale wole zapytać - może ktoś mial podobny problem lub doradzi mi co jest nie tak :)

Pozdrawiam!

[ Dodano: 7 Sierpień 2015, 13:19 ]
Byłem u mechanika. Ten jednorazowy glosny pisk po odpaleniu silnika to byl za slabo naciagniety pasek klinowy. Sprawa zalatwiona.
Nie mniej to delikatne popiskiwanie podczas jazdy zostalo, mechanik na dzis nie dal rady tego sprawdzic (spieszyl sie :P ). Ktos ma pomysl co to moze byc?

Ostatecznie dzisiaj sprawdzil mi go mechanik. Wyszlo na to, ze to jednak pasek klinowy, mimo wszystko. Jest lekko za dlugi oraz alternator sie odrobinke krzywi przy nacisnieciu paska - podobno to przez to te lekkie popiskiwania. Nie mniej "mam sie nie przejmowac" i jedynie jesli mnie by to wkurzalo to cos dzialac, tak to nic sie nie stanie. Informacja tylko dlatego jesli ktos mialby podobny problem.

Temat do zamkniecia.
Ostatnio zmieniony przez BartoszK96 20 Sierpień 2015, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 grbuy


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Krzysiek
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 4
Skąd: Assenede
Wysłany: 15 Sierpień 2015, 09:50   
   Moje auto: Corsa B


może masz myszy pod maską?... "siema:
 
     
 BartoszK96


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartosz
Dołączył: 06 Sie 2015
Posty: 2
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 20 Sierpień 2015, 16:52   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2


Ostatecznie dzisiaj sprawdzil mi go mechanik. Wyszlo na to, ze to jednak pasek klinowy, mimo wszystko. Jest lekko za dlugi oraz alternator sie odrobinke krzywi przy nacisnieciu paska - podobno to przez to te lekkie popiskiwania. Nie mniej "mam sie nie przejmowac" i jedynie jesli mnie by to wkurzalo to cos dzialac, tak to nic sie nie stanie. Informacja tylko dlatego jesli ktos mialby podobny problem.

Temat do zamkniecia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Corsa B - piszczy po odpaleniu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.