Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:37
[ Silnik] Klepiące zawory Opel corsa D 2013 85km
Autor Wiadomość
 maciek99999


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Maciek
Wiek: 27
Dołączył: 13 Sie 2015
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 13 Sierpień 2015, 21:52   [ Silnik] Klepiące zawory Opel corsa D 2013 85km
   Moje auto: Opel Corsa b 1.0 12v, Opel corsa d 1.2


Witam mam problem, posiadam opla corse D 1.2 2013r. 85km z lpg, gaz montowany 1000km temu. Auto ma przejechane 25 tys. i słychać delikatnie klepiące zawory. Od czego to się mogło stać, bo chyba nie powinno przy takim przebiegu. Gdy jeździłem na benzynie nie było tego słychać, dopiero po 1 tys na lpg. Olej to 5w40. Proszę o pomoc ! Czy możliwe że to przez instalacje LPG ?
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 14 Sierpień 2015, 14:49   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Może to wtryskiwacze gazu ci "klekoczą". Wyłącz gaz i sprawdź czy nadal jest problem. Poza tym jak dopiero go kupiłeś to wymień olej i trzymaj przynajmniej 3/4 poziomu.
 
     
 maciek99999


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Maciek
Wiek: 27
Dołączył: 13 Sie 2015
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 14 Sierpień 2015, 15:00   
   Moje auto: Opel Corsa b 1.0 12v, Opel corsa d 1.2


Olej wymieniany był na 23-24 tyś. km w serwisie w Niemczech, zalany jest 5w40, ale dzięki za pomoc spróbuje wyłączyć gaz, niech pochodzi chwilę na benzynie

[ Dodano: 14 Sierpień 2015, 15:06 ]
To nie wtryskiwacze LPG, na 100 % zawory.
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 14 Sierpień 2015, 15:10   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Od razu powinieneś usłyszeć różnice, po wyłączeniu gazu wtryskiwacze się od razu wyłączają. W najgorszym razie instalacja lpg zmienia ci mape wtrysku w komputerku i przez to zmieniają się parametry spalania i dlatego klekocze. Nie wiem czy to zadziała ale możesz odpiąć akumulator i może mapa wtrysku się zresetuje. Możesz też spróbować odpiąć sonde lambda wtedy bedziesz jechał na "defaultowej" mapie wtrysku (z błędem) i zobaczysz czy dalej klekoce.
 
     
 maciek99999


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Maciek
Wiek: 27
Dołączył: 13 Sie 2015
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 14 Sierpień 2015, 15:16   
   Moje auto: Opel Corsa b 1.0 12v, Opel corsa d 1.2


Wczoraj był podpinany pod komputer, niby wszystko gra, była regulacja gazu, bo instalacja się ułożyła po 1 tys. km ale pali mi teraz więcej 7.9 l gazu wyszło. Normalnie pali ok.7 l( czasem na klimie), a raz udało mi się zejść do 6.5 l (lpg) bez klimy.

[ Dodano: 14 Sierpień 2015, 15:22 ]
Przed zakładaniem LPG te zawory nie klepały, więc możliwe że zmiana mapy wtrysku się przyczyniła do tego, choć było już słychać wcześniej te zawory, ale pali więcej teraz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Klepiące zawory Opel corsa D 2013 85km
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.