Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 16:04
kilka pytań (czujniki parkowania, lusterko wewnętrzne, itp.)
Autor Wiadomość
 Odzeniak


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Janek
Wiek: 27
Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 4
Skąd: Zielonka
Wysłany: 25 Lipiec 2015, 11:31   kilka pytań (czujniki parkowania, lusterko wewnętrzne, itp.)
   Moje auto: Corsa D 2011r. 1.4 100KM


Cześć, mam parę pytań odnoście doposażenia corsy w kilka bajerów.

1. w mojej corsie mam nieoryginalne czujniki parkowania, ponieważ samochód jest w kolorze guacamole, a czujniki są czarne, wygląda to trochę nieestetycznie. Ostatnio zająłem się wymianą paneli konsoli w środku i zakupiłem część posiadającą przyciski (poza zamykaniem zamków i wyłączaniem poduszki) czujników parkowania, podgrzewania foteli i kierownicy. pytanie jest następujące, czy istnieje możliwość zakupienia czujników pod kolor lakieru i podłączenia ich pod przycisk na konsoli?
2. Czy tak jak z czujnikami, dałoby rade zamontować podgrzewanie foteli i kierownicy pod przyciski na konsoli
3. Jak wygląda montaż automatycznie przyciemnianego lusterka wstecznego? czy jest to lusterko które trzeba podłączyć do zasilania czy wystarczy zamienić miejscami ze zwykłym (nie wiem niestety na jakiej to działa zasadzie)
4. Zastanawiam się nad wymianą wyświetlacza, zmiana GID na CID oraz radia z cd30 mp3 na cd60 navi, ale nie wiem czy lepszą opcją nie będzie zamontowanie radia touch&connect. Którą opcje byście polecali bardziej?
5. Fajnym bajerem jest czujnik deszczu sterujący światłami, wjeżdżam do tunelu i samochód sam przełącza światła z dziennych na mijania. Dałoby rade zamontować taki czujnik, czy jest to zbyt skomplikowana operacja?
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 26 Lipiec 2015, 08:18   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Witam

Każdy lakiernik pomaluje Ci od ręki czujki.Zakup nowych bez sensu.Czujnik deszczu sterujący światłami?.Mam czujnik deszczu i świateł u siebie ale ten pierwszy steruje pracą wycieraczek.Do tego jest potrzebna specjalna szyba.Podpięcie pod kompa i aktywacja Tech 2.Sama szyba kosztuje z 6-7 stówek.
Podgrzewane fotele i skórzana podgrzewana kiera bo innej nie ma.Z kierownicą to wiadomo,że potrzebna jest z elementami grzejnymi wewnątrz.Wymiana na podgrzewaną wiąże się z problemami poduszki powietrznej.Sterowania multimediami w kierownicy itp.
Lusterko fotochromatyczne z bursztynową diodą podświetlającą środkową część kokpitu wymaga zasilania.Dioda zapala się po zmroku.
Wymiana radia oraz wyświetlacza.
Zakup tylko rozparowanego w komplecie.W przeciwnym wypadku dochodzą dodatkowe koszta u majstrow specjalistów(wiadomo o co chodzi).W przypadku wyświetlacza dochodzi jeszcze zakup tkz.daszka do niego(część konsoli środkowej).
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » kilka pytań (czujniki parkowania, lusterko wewnętrzne, itp.)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.