Przesunięty przez: Kaszubski
29 Luty 2016, 17:36
Wymiana kompletna zawieszenia-kąt pochylenia przednich kół
Autor Wiadomość
 corsa_b_1997


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Krzysiek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 20
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 26 Czerwiec 2015, 17:05   Wymiana kompletna zawieszenia-kąt pochylenia przednich kół
   Moje auto: Corsa B 1997 X14XE


Witam wszystkich. Planuje wymienić wszystkie elementy zawieszenia.... Amortyzatory, sprężyny, łożyska amortyzatorów i poduszki Kayaba, wszystkie tuleje, gumy Poliuretan, wahacze TRW. Teraz pytanie co ustawia kąt pochylenia kół przednich... otwory mocujące amortyzator do zwrotnicy czy kąt na sworzniu wahacza? spotkałem dwa typy sworzni... "prosty" i "podgięty" chciałbym miec oryginalny kąt pochylenia czyli zerowy... co kupić? jak ustawić ten kąt?
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Czerwiec 2015, 22:30   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Są dwa typy zawieszenia , w 98r. zawieszenie zostało nieco zmodyfikowane i elementy takie jak drążek reakcyjny , sworzeń i wahacz nie są ze sobą zamienne , i nawet nie chodzi tu o wygięcie sworznia , pop-prostu w nowszych wersjach otwory łączące ze sobą wszystkie trzy elementy są od siebie znacznie odsunięte względem starszej wersji .
Gięty drążek był stosowany w wersjach nowszych , skoro twoje autko jest z 97r. to w zawieszeniu powinien być drążek z ramieniem prostym (upewniłbym się na twoim miejscu czy taki tam właśnie jest) .
Natomiast kąt nachylenia koła jest regulowany tylko w wersjach sportowych lub po modyfikacji otworów górnych mac-persona na połączeniu ze zwrotnicą , sam z resztą mam zamontowane takie regulowane zawieszenie .
 
 
     
 corsa_b_1997


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Krzysiek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 20
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 26 Czerwiec 2015, 23:03   
   Moje auto: Corsa B 1997 X14XE


czemu o to pytam... bo mam dwa różne amortyzatory przednie w dodatku są już wytrzepane... ale mam straszny negatyw z przodu... chciałbym żeby wszystko było w oryginale.... co prawda miałem przygodę z krawężnikiem.... ale mocowania wahacza są ok... moja Corsa to wrzesień 1997... z tego jak byłem na kanale to miałem sworzeń wahacza pod kątem... a jak zmienię na sworzeń prosty to koła będą stały prosto? mam zużyte tuleje wahacza lewego i końcówkę drążka... zbieżność tak jest do roboty... widziałem na forum że były dwa roztawy mocowania sworznia jak i drążka reakcyjnego... na Allegro piszą że wahacze są do rocznika 93-00...

[ Dodano: 26 Czerwiec 2015, 23:07 ]
http://allegro.pl/wahacz-...5156115334.html

http://allegro.pl/wahacz-...5158221955.html

[ Dodano: 26 Czerwiec 2015, 23:31 ]
http://images41.fotosik.pl/2/82bd750fa0e0d11b.jpg
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia » Wymiana kompletna zawieszenia-kąt pochylenia przednich kół
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.