Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 13:32
[ Silnik] 1.7 isuzu nie odpala na ciepłym, cieknie olej
Autor Wiadomość
 pewu89


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: PIOTR
Wiek: 34
Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: Jawor
Wysłany: 26 Maj 2015, 17:25   [ Silnik] 1.7 isuzu nie odpala na ciepłym, cieknie olej
   Moje auto: Combo b 1.7D isuzu


Witam.
Mam problem z oplem combo b (dostawcza corsa b) z 1995 roku. Silnik ma przejechanie 280k km. Problem polega na tym, że jak się silnik rozgrzeje to słabo kręci i auto nie chce odpalić. Czy miał ktoś taki problem? Silnik 1,7 isuzu 60KM. Gdzie szukać przyczyny?
Poza tym jest problem z wyciekiem oleju z koła od zaworów (górne od paska rozrządu). Simering był zmieniany jakieś 2 miesiące temu i był spokój dopóki nie wyjechałem na autostradę. Przy maksymalnym bucie (150km/h) problem powrócił. Zanim dojechałem do domu (50km) zapaliła się kontrolka od oleju. Po sprawdzeniu weszło 1,5 litra na połowę między minimum i maksimum. Czy simering był źle założony czy może ciec jeszcze z jakiegoś miejsca w tamtej okolicy? Najlepsze, że teraz raz cieknie raz nie. Bywa tak, że w ciągu tygodnia trzeba dolać pół litra, a czasami nic, a przejeżdżane jest tyle samo kilometrów.
 
 
     
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 26 Maj 2015, 20:14   
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


Simering może być słabej jakości, źle zamontowany, nie o tych wymiarów i jak dostał buta po autostradzie to go szlak trafił. Napraw jeszcze raz do porządku (może oryginalna część była by lepsza) a problem z odpaleniem na ciepłym to może być uszkodzony czujnik położenia wału.
 
 
     
 pewu89


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: PIOTR
Wiek: 34
Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: Jawor
Wysłany: 28 Maj 2015, 19:10   
   Moje auto: Combo b 1.7D isuzu


Dzięki za odpowiedź. W sobotę będę działał. Mógłbyś jeszcze napisać jak sprawdzić ten czujnik? Gdzie on jest i czy jak go odłączę to auto powinno normalnie zapalić?
 
 
     
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 30 Maj 2015, 08:31   
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


Tu jest czujnik
http://obrazki.elektroda.net/1_1257493845.jpg

Można go sprawdzić tak
https://www.youtube.com/watch?v=yYqhg9spjfU

lub podłączyć auto do kompa i sprawdzić dokładnie co mu dolega
 
 
     
 pewu89


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: PIOTR
Wiek: 34
Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: Jawor
Wysłany: 30 Maj 2015, 20:21   
   Moje auto: Combo b 1.7D isuzu


Ja mam silnik 4ee1 i takiego czujnika nie mam. jest on dopiero w corsa/combo c. Pod kompa też się nie podepnę bo go nie ma. Problem nadal nie rozwiązany. Podejrzewam rozrusznik i w poniedziałek idzie na podmiankę (mam jeszcze corse b aktualnie nie używaną). Co do wycieków to części już zamówione. Jeszcze takie pytanie. Jak z poprzednią wymianą simeringów był wymieniany rozrząd to czy teraz pasek również jest do wymiany? Będzie ponownie demontowany i dostał trochę olejem. Czy to mu nie zaszkodzi, czy niestety trzeba nowy?
 
 
     
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 31 Maj 2015, 20:42   
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


Wszystko co z gumy a tym bardziej paski rozrządów paski napędzające osprzęt (paski klinowe) nie lubią oleju. Jeśli finanse Ci na to pozwalają to wymień pasek. Te mógł się już trochę napić oleju, napuchnąć a potem to już krótka droga do jego awarii.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] 1.7 isuzu nie odpala na ciepłym, cieknie olej
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.