Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 13:34
Skrzypienie w okolicy obydwu drzwi na dziurach
Autor Wiadomość
 cycu2007


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Adam
Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Maj 2015, 09:03   Skrzypienie w okolicy obydwu drzwi na dziurach
   Moje auto: 1.2


Denerwuje mnie bardzo skrzypienie/trzaski/obcieranie(?) drzwi z przodu samochodu, po obydwu stronach, na dziurach, wybojach czy innych nierównościach. Wydaje mi się że bliżej okolicy słupka lub zamku ale pewności nie mam. Spotkał się ktoś z czymś takim? (na pewno :P) Trzeba rozbierać drzwi i pryskać WD-40 itp czy może to coś innego trzeszczy? Brzmi to jak plastik ale deska rozdzielcza nie trzeszczy w ogóle to ciężko jest porównać. Nie ma znaczenia czy pada deszcz czy świeci słońce.
 
     
 cyklop589


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Karol
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 24
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 26 Maj 2015, 18:49   
   Moje auto: CORSA D 1.2


u mnie jest to samo, chyba ten typ tak ma.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Maj 2015, 10:21   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Ten typ tak ma.Trzeszczą zamki bo karoseria na dziurach pracuje i wielkość szpary pomiędzy drzwiami a karoserią się zmienia.Niestety to nie Mercedes a nawet Opel tylko Punto sprzedawane pod nazwą Opla.Nowe E mały być na Podwoziu Mokki ale nadal robią Punto i frajerów niezorientowanych znajda.Do tego jakieś wyżyłowane silniki mają być,więc tylko się cieszyć,że chociaż silniki mamy w swoich D jeszcze w "miarę" normalne
 
     
 cycu2007


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Adam
Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Maj 2015, 08:36   
   Moje auto: 1.2


No tak ale wydaje mi się że jest coraz głośniej a na dziurach zwłaszcza w mieście nie jest ani troche komfortowo :( Teraz już jestem pewny że to drzwi bo tymi obiciami można lekko rusząci skrzypią :/
 
     
 Pieer


Informacje
malopolskie

Imię: Piotr
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Czerwiec 2015, 21:10   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Spróbujcie nakleić kawałek taśmy izolacyjnej na rygiel zamka. Miejsce gdzie zamek drzwi zaczepia o metalowe oczko w ramie.
U mnie pomogło. Cisza jak makiem zasiał :-)
 
 
     
 cycu2007


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Adam
Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Czerwiec 2015, 23:20   
   Moje auto: 1.2


Jak możesz to wstaw zdjęcie jak to u Ciebie wygląda :) ostatnio troche popryskałem w tamtych okolicach WD-40 i jakby troche ciszej
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 18 Czerwiec 2015, 18:00   

Jak jeszcze jeździłem na przeglądy okresowe do ASO zawsze zastanawiała mnie pozycja na liście "smarowanie zamków" czy coś takiego, potem zaprzestałem serwisowania w ASO i po jakimś czasie zaczęło coś pukać w drzwiach i gdzieś wyczytałem że to właśnie brak tego smarowania więc nasmarowałem zaczep na krawędzi drzwi i rzeczywiście pomogło. Taśma pewnie też pomoże.
 
 
     
 cyklop589


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Karol
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 24
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 29 Czerwiec 2015, 08:12   
   Moje auto: CORSA D 1.2


"Pieer "wstawiłbyś zdjęcie jak przykleiłeś tą taśmę izolacyjną??
 
     
 cycu2007


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Adam
Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Sierpień 2015, 06:49   
   Moje auto: 1.2


Okleiłem rygle (tam gdzie "łapie" zamek drzwi) izolacją i o wieeele ciszej w samochodzie :powodzenia:
 
     
 tommywie


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Tomek
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 20 Sierpień 2015, 09:19   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Też miałem ten problem - spróbuj rozebrać lekko słupek i zobacz czy mechanizm przesuwania wysokości pasa nie wypadł z zaczepu

u mnie pomogło i działa też regulacja pasów wreszcie :)
 
     
 tomfix


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Tomasz
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 24
Skąd: Toruń
Wysłany: 22 Styczeń 2017, 08:59   
   Moje auto: Corsa D 1.0


też próbowałem okleić taśmą ten rygielek. faktycznie pomaga. Trzeba dać minimalną grubość bo centralny zamek coś jakby miał mały problem z zamykaniem drzwi
 
     
 w.ig


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sylwester
Wiek: 54
Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 5
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 25 Marzec 2018, 16:16   
   Moje auto: Corsa D 1.2 85KM


Nie chcę zakładać nowego wątku, więc odświeżam temat.

Corsa trzeszczy i skrzypi jak stara furmanka (na nierównościach, przy skręcaniu, przy ruszaniu i przy hamowaniu, co ciekawe przy przejeżdżaniu progów zwalniających zazwyczaj nie skrzypi). Posmarowałem zamek, zawiasy. Nawet na chwilę okleiłem taśmą rygielek. Efektów brak.

Skrzypie z obu stron. Raz mo się wydaje, że tylne drzwi a innym razem, że słupki.
Czytałem, że słupki lubią trzeszczeć, bo są na zatrzaski.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Powiem szczerze, to skrzypienie tak mnie wkurza, że zastanawiam się nas pozbyciem się tego samochodu (chociaż nie dawno go kupiłem). Powstrzymuje mnie jedynie opinia mechanika, który robił przegląd i pozytywnie wypowiadał się o stanie technicznym tej cosiarki (rocznik 2013, ok 70 tys. przebiegu).
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Marzec 2018, 19:13   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Corsa D bardziej mi się podobała na zewnątrz od obecnej mojej Corsy E.Niestety była bardzo niedopracowana i te wieczne skrzypienie z którym nikt nie mógł sobie poradzić.Zapłaciłem ostatnią ratę i przy 70tys.sprzedałem.Wszystko co mnie na co dzień w niej wkurzało a było tego kilkanaście w Corsie E już jest poprawione.Na portalu autocentrum wszystkie te niedoróbki są wymienione a lista jest długa.
 
     
 halomistrz


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Jan
Wiek: 58
Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 26 Marzec 2018, 08:56   
   Moje auto: corsa d 1,2 xer lpg


Miałem to samo (przy zamkniętych drzwiach gdy je naciskałem w okolicy zamka słychać było skrzypienie)zacząłem regulować rygle przymocowane do karoserii ,robiłem w sumie kilka podejść i w końcu udało mi się tak je ustawić że wkurzające dźwięki znikły.Przed robotą polecam zrobić zdjęcia fabrycznych ustawień (przy każdej śrubie są znaki) Przy regulacji trzeba zwrócić uwagę na to żeby później drzwi nie były krzywo.Generalnie upierdliwa robota dla cierpliwych bo tak jak pisałem do każdych drzwi robiłem kilka podejść ,było niby dobrze a w czasie jazdy po nierównościach już nie i wymagały korekty.W tą regulację bawiłem się około tygodnia ,aż mi się w końcu udało ,od ponad pół roku jest OK.Należy się zaopatrzyć w odpowiedniego torxa (ja miałem porządną nasadkę z grzechotką) zwykły mały kluczyk się nie nada ponieważ nie dokręcicie śrub z odpowiednią siłą i można obrobić śruby a i z odkręcaniem małym kluczem też może być problem
 
     
 w.ig


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sylwester
Wiek: 54
Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 5
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 26 Marzec 2018, 20:28   
   Moje auto: Corsa D 1.2 85KM


Dzięki,
Trochę się nad tym też zastanawiałem. Oba tylne drzwi trochę odstają, na oko jakieś 2-3 mm.
Nie bardzo rozumiem z tym robieniem zdjęcia ustawienia znaków na śrubie, krzywych drzwiach.

Czy śruby wystarczy poluzować, czy trzeba wykręcić je w całości?
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Marzec 2018, 05:29   
   Moje auto: Corsa D


Lekko luzujemy i patrzymy na znaki wybite wokół uchwytu przesuwając po trochu położenie ucha i sprawdzamy jak drzwi ukladaja się do karoserii
Pozdrawiam
 
     
 w.ig


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sylwester
Wiek: 54
Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 5
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 8 Kwiecień 2018, 23:25   
   Moje auto: Corsa D 1.2 85KM


Znalazłem źródło skrzypienia. To były zamki obu przednich drzwi. Tylko tak dziwnie skrzypiały, że wydawało się mi że dźwięk pochodzi z tylnych. Spryskałem silikonowym smarem i jest cicho. Nie idealnie, bo słychać że te elementy pracują, ale przynajmniej nie skrzypi.
Czy można coś tu poprawić? Czy nie ma wyjścia trzeba co jakiś czas smarować?
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Kwiecień 2018, 16:33   
   Moje auto: z12xep


Generalnie to nie powinno w drzwiach nic o siebie trzeć w czasie drogi.
Sprawdź czy śruby trzymające drzwi się nie obluzowały.
U mnie od strony pasażera jest taka upierdliwa śruba która co jakiś czas sama się odkręca.
Wtedy drzwi opadają i są różne stuki.
Nawet wkręciłem ją razem z taśmą izolacyjną na gwincie, ale to nic nie dało.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Karoseria » Skrzypienie w okolicy obydwu drzwi na dziurach
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.