Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 13:31
[ Silnik] Niekontrolowane gaśnięcie silnika?
Autor Wiadomość
 xmaslakx


Informacje
dolnoslaskie

Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Maj 2015, 10:22   [ Silnik] Niekontrolowane gaśnięcie silnika?
   Moje auto: Chwilowo Brak


Witam. Nabyłem jakiś czas temu swoją Corsę B. Silnik 14nz I tak jeżdżę ale już zaczyna mnie to doprowadzać do szaleństwa.

Mianowicie problem polega na tym, że czasem silnik gaśnie mi w trakcie jazdy. Opiszę objawy i okoliczności jak to się dzieje może ktoś mi podpowie w którą stronę iść.

Wsiadam rano do auta i je odpalam na biegu jałowym. Silnik sobie pracuje na wolnych obrotach, wrzucam wsteczny cofam, wyjechałem, wciskam sprzęgło by wrzucić jedynkę i auto gaśnie... Przekręcam kluczyk by je odpalić ponownie kręcę kręce i nie zapala. Jak dodam gazu zapala od razu.

Inne okoliczności. Czasami normalnie odpalam silnik wyjeżdżam z posesji przejeżdżam około 1,5km do skrzyżowania wciskam hamulec potem sprzęgło wrzucam na luz auto gaśnie.

Jak silnik się nagrzeje to pracuje troszkę nierówno ale nie gaśnie. Czyściłem silnik krokowy ale to nic nie dało. Może zacząć od jego wymiany? Jakiś godny polecenia? Czy przy tej części każdy powinien być OK?

Ostatnio wymieniłem chłodnice, filtr powietrza, przewody WN, świece.

Jakieś rady sugestie panowie?
 
     
 bedoa95


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Patryk
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 15
Skąd: Polska
Wysłany: 25 Maj 2015, 19:30   
   Moje auto: Corsa B 1.4


Masz instalacje LPG? Bo ja mam to samo, i mechanik mi powiedział, że to może być wina reduktora.
 
     
 xmaslakx


Informacje
dolnoslaskie

Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Maj 2015, 22:01   
   Moje auto: Chwilowo Brak


Nie nie mam LPG
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Niekontrolowane gaśnięcie silnika?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.