Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:46
Opis skrzynki z przekaźnikami
Autor Wiadomość
 wuulek


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Sieradz
Wysłany: 5 Maj 2015, 09:39   Opis skrzynki z przekaźnikami
   Moje auto: Corsa D 1.2 86km


Hej wszystkim!
To mój pierwszy post więc mam nadzieje, że nic nie pomieszam.. :)
Mam problem z moją Corsą D. Czasem mam problem z jej odpaleniem, przekręcam kluczyk, zapalają się kontrolki i dalej.. nic. kontrolki gasną, a rozrusznik nie kręci.
Po wyjęciu przekaźników (które są bardzo ale to bardzo ciepłe wtedy) i umieszczeniu ich na miejsce, auto odpala normalnie. Wczoraj natomiast sytuacja trochę się pogorszyła.. Auto zgasło podczas jazdy.
Czy to wina przekaźników?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Maj 2015, 14:46   Re: Opis skrzynki z przekaźnikami
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Brudne lub nie dokręcone styki na akumulatorze.Odkręć wyczyść szczotką drucianą i posmaruj wazeliną może być kosmetyczna i dokręć z czuciem.Jak grzebałeś przy bezpiecznikach to ruszyłeś przewód na akumulatorze bo jest blisko i zapalił ale to nie bezpieczniki,za duży pobór prądu.Tak tez robi słabo naładowany czy zużyty akumulator ale jak po grzebaniu zapala to wersja pierwsza,styki.
 
     
 wuulek


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Sieradz
Wysłany: 6 Maj 2015, 07:39   
   Moje auto: Corsa D 1.2 86km


Hej,
Styki przy akumulatorze, wyczyszczone drucianą i poprawione papierem ściernym,zapryskane Izolem.
przewód zasilający na skrzynce również. Auto po całych tych operacjach nie odpaliło. Wyjąłem przekaźnik na czerwony na dole po lewej stronie (zapłonu), włożyłem - auto odpala...
Jakieś pomysły?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Maj 2015, 21:36   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


A jak nie odpalał to po przekręceniu kluczyka kontrolki na tablicy przygasły?
Jeżeli tak to sprawdź zaciśnięcie/czy nie jest luźny przewód/ przewodu cienkiego na plusowej klemie.Obwód rozrusznika jest prosty.Podajesz prąd po przekręceniu kluczyka na rozrusznika automat to taki przekaźnik na duży prąd a on przyciągając po przez elektromagnes zwiera styki i zazębia zębatkę umieszczoną na osi wirnika rozrusznika z kołem zębatym zamachowego.Jeszcze raz sprawdź bo nie ma innej możliwości.Czy przewód od klemy minusowej ,masowej jest z dwóch stron umocowany i czy cienki przewód na klemie plusowej się nie zluzował w zaciśnięciu i to z dwóch stron.Akumulator ile ma lat,chociaż nawet jakby miał zwarcie w środku to podczas jazdy by nie gasł.Najprościej,jak nie zapała a kontrolki przygasły to w czasie kiedy trzymasz przekręcony kluczy,druga osoba porusz kablami aż rozrusznik ruszy i będzie wiadomo w którym miejscu jest brak dobrego kontaktu.Corsa ma jeszcze coś takiego że jak zapali to rozrusznika kluczykiem już nie przekręcimy ale gdyby ten element przekaźnik był uszkodzony to kontrolki by nie przygasały.Kontrolki przygasają bo rozrusznik pobiera cały dostępny prąd i albo go brakuje przez zły styk,słaby akumulator lub uszkodzony rozrusznik z zwarciem,czasami zakręci mimo tego zależy jak się ustawi wirnik do stojana.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Opis skrzynki z przekaźnikami
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.