Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 11:27
Servo corsa d
Autor Wiadomość
 slawkor


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: sławek
Wiek: 48
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 19 Kwiecień 2015, 12:18   Servo corsa d
   Moje auto: corsa d 1.2 16V 2008r.


Mam od wczoraj taki dziwny problem z hamulcami a mianowicie (tutaj wkleję link do podobnej przypadłości tyle ,że w peugeocie https://www.youtube.com/watch?v=Cwy685A4uPg)
Przy włączonym silniku, pedał hamulca przy wyciśnięciu wydaje z siebie dziwne "dyszenie". To samo przy zgaszonym silniku. Tyle tylko , że przy zgaszonym silniku pod pompuję kilka razy i twardnieje pedał. Samochód hamuje bez zarzutu ! Nie wiem czy ma to jakiś związek z tym , że od wczoraj tak jakby silnik miał mniejszą moc. Co to może być? Pomóżcie
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Kwiecień 2015, 17:09   Re: Servo corsa d
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


To jest normalne tyle że wcześniej się nie wsłuchiwałeś.
 
     
 slawkor


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: sławek
Wiek: 48
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 20 Kwiecień 2015, 08:36   
   Moje auto: corsa d 1.2 16V 2008r.


Dzięki za odpowiedź. Może i faktycznie się nie wsłuchiwałem. Dziś gość w warsztacie też powiedział, ze to normalne. Z reguły zawsze gra radio i może przez to tego nie było słychać. Jak jadę to tego nie ma tylko jak naciskam na postoju. Hamulce są normalne. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.
Wcześniej miałem różne auta, ale po raz pierwszy usłyszałem to w Corsie.
Jak to się mówi lepiej dmuchać na zimne.
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 20 Kwiecień 2015, 08:40   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Cześć

To nie jest normalne.Posiadam CD z tego samego rocznika.Żadnego syczenia u mnie.Obstawiam jakąś nieszczelność na wężyku w podciśnieniowym układzie hamulcowym.I nie mówię tutaj o nieszczelnościach na przewodach hamulcowych z płynem hamulcowym.Pompa hamulcowa potrzebuje podciśnienia do swojego zadziałania.Najprawdopodobniej jest jakiś wężyk za pedałem hamulca,który je doprowadza do pompy.Albo nieszczelność samej pompy.
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Kwiecień 2015, 14:11   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Dziś gość w warsztacie też powiedział, ze to normalne. :

Też byłem z tym w serwisie jeszcze na gwarancji bo wcześniej tego w innych autach nie miałem.Na postoju sobie po naciskałem pedał i usłyszałem jakbym coś pompował powietrzem i pomyślałem, znowu kasa na naprawę pójdzie ale dzięki Bogu normalka.
 
     
 slawkor


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: sławek
Wiek: 48
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 23 Kwiecień 2015, 09:28   
   Moje auto: corsa d 1.2 16V 2008r.


Najlepsze jest to, że hamulce działają normalnie a syczenie słychać tylko na postoju. Wcześniej się nie wsłuchiwałem bo zawsze gra mi radio aż do wyciągnięcia kluczyka, ale ostatnio jechałem bez radia i dopiero to usłyszałem.
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 23 Kwiecień 2015, 12:13   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Powiem Ci tak.Wszystko fajnie,pięknie...jak się nic nie dzieje.Dawno temu potrąciłem bardzo delikatnie pieszego na przejściu dla pieszych.Gość przechodził na zielonym...ja na lewoskręcie warunkowym go delikatnie stuknąłem.Skończyło się na pęknietej kości strzałkowej goleni.On wstał normalnie i chciał do domu iść.Zainteresowałem się tematem.Zaproponowałem koszta leczenia,pomoc itp.Oczywiście wcześniej była policja bo ktoś zadzwonił.Auto na holownik....na szczegółowe badania techniczne itp.Na badaniu technicznym powypadkowym dopatrzyli się gnoje jedne,że.......linka hamulca ręcznego oraz hamulec ręczny była cytuję "niesprawna".
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 25 Kwiecień 2015, 12:01   Re: Servo corsa d
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


slawkor napisał/a:
Mam od wczoraj taki dziwny problem z hamulcami a mianowicie (tutaj wkleję link do podobnej przypadłości tyle ,że w peugeocie https://www.youtube.com/watch?v=Cwy685A4uPg)
Przy włączonym silniku, pedał hamulca przy wyciśnięciu wydaje z siebie dziwne "dyszenie". To samo przy zgaszonym silniku. Tyle tylko , że przy zgaszonym silniku pod pompuję kilka razy i twardnieje pedał. Samochód hamuje bez zarzutu ! Nie wiem czy ma to jakiś związek z tym , że od wczoraj tak jakby silnik miał mniejszą moc. Co to może być? Pomóżcie


U mnie też jest takie syczenie a wszystko działa poprawnie. To jest normalne, jednak nie wszystkie auta tak sapią.
 
 
     
 slawkor


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: sławek
Wiek: 48
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 1 Maj 2015, 19:19   
   Moje auto: corsa d 1.2 16V 2008r.


Podrąrzyłem temat i rozmawiałem z innymi użytkownikami opli corsa i astra i też tak mają oraz, żę jest to normalny objaw. A słychać to dlatego, że servo jest bardzo blisko ściany grodziowej kabiny.
Hamulce są sprawne i skoro można sprawnie wyhamować ze 100km/h to wydaje mi się, że jest to normą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Servo corsa d
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.