Przesunięty przez: Kaszubski
23 Marzec 2016, 16:36
Problem z nowym sprzęgłem Corsa B 1.0
Autor Wiadomość
 prosiaczekziom


Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Marek
Dołączył: 12 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: Białystok
Wysłany: 12 Kwiecień 2015, 02:02   Problem z nowym sprzęgłem Corsa B 1.0
   Moje auto: x10xe


Witam.
Mój problem wygląda następująco. Wczoraj wymieniłem kompletne sprzęgło w mojej Corsie (tarcza, docisk, łożysko). Wszystko pięknie chodziło, przejechałem może z 10 km i nagle biegi zaczęły ciężko wchodzić, a przy ruszaniu czuć mocne szarpanie. I nie mam pojęcia czy nowe sprzęgło jest wadliwe, czy to coś innego. Dodam, że sprzęgło firmy Statim. Z góry dziękuje za pomoc :)
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Kwiecień 2015, 20:57   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Wygląda na problem z nowym sprzęgłem .
Zastanawiam się tylko czemu nie sachs luk lub valeo , wymiana sprzęgła pociąga za sobą cały szereg czynności które u mechanika kosztują więcej niż to tanie sprzęgło które zamontowałeś ?
 
 
     
 prosiaczekziom


Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Marek
Dołączył: 12 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: Białystok
Wysłany: 12 Kwiecień 2015, 23:34   
   Moje auto: x10xe


Powiem tak jestem studentem i jest dla mnie różnica 200 zl za sprzęgło Statim niż 400 lub 500 za sprzęgło Valeo czy Sachs. Tym bardziej, że nie zamierzam jeździć tym autem nie wiadomo ile lat :)
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Kwiecień 2015, 01:41   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Takie czasy niestety że człowiek dwa razy ogląda każdą wydaną złotówkę , jednak w przypadku takich części jak sprzęgło kierowanie się rachunkiem ekonomicznym rzadko wychodzi na korzyść .
Wielokrotnie miałem odczynienia z tanimi zamiennikami , a skutek niemal zawsze jest taki sam , czyli zakup kolejnej części i jej ponowny montaż .
Niestety nikt nam nie zwróci pieniędzy za zakupioną tandetę i nie pokryje kosztów kolejnej przedwczesnej naprawy .
Jedyna dobra wiadomość jest taka że wymiana sprzęgła w corsie B to pestka w porównaniu do nowszych modeli opla.
 
 
     
 miszczuniu


Informacje
lubelskie

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 17
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Kwiecień 2015, 10:23   

Dokładnie, lepiej wydać więcej, bo tutaj gwarantuję Ci że sprawdzi się zasada "co tanie to drogie" Możesz też zainwestować choćby w LuK - też robią dobre sprzęgła, zobacz sobie tutaj masz go: http://www.centrumsprzegl...89,7863,100051/
Nawet jak tym samochodem nie masz zamiaru jeździć długo to i tak powinieneś zadbać o odpowiednie sprzęgło
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Problem z nowym sprzęgłem Corsa B 1.0
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.