Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 14:21
Problemy światła, wycieraczki, centralny, aku
Autor Wiadomość
 revo205


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Przemek
Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: Lębork
Wysłany: 21 Marzec 2015, 17:38   Problemy światła, wycieraczki, centralny, aku
   Moje auto: Corsa c 1.6


Witam, na początek chciałbym się przedstawić jestem Przemek posiadam corse c 1.2 2003 i mam z nią 4 następujące problemy będzie długo ale liczę na waszą pomoc:
1. Centralny zamek/antywłam otóż, z początku gdy odpaliłem samochód i drzwi były zamknięte to zamki się zamykały, fajnie... ale do czasu. Nie dawno zaczęło to wariować po odpaleniu samochodu zamykała się tylko jedna strona, albo po zgaszeniu otwierały się tylko drzwi kierowcy lub kierowcy i pasażera czasami nic się nie zamykało itd. wiecie może co może być przyczyną albo jak to wyłączyć nie rezygnując z centralnego?
2. Akumulator, a zatem; lubi się rozładować miałem włączony szeregowo amperomierz między aku i instalacje samochodu w czasie postoju zamknięty/otwarty samochód/alarm miałem około 14mA a mimo to się rozładowywał. Przestałem z tego powodu używać zamykania z pilota bo myślałem że to to ale nic nie pomogło (tutaj wychodzi kolejny problem, bo o ile zamknąłem pilotem to z otwarciem były problemy czy wina może leżeć po stronie baterii i czy po wymianie będzie trzeba coś kodować?). Słyszałem że problemem mogą być tuleje albo szczotki na rozruszniku, a Wy jakie macie pomysły?
3. Wymiana silniczka regulacji świateł lewy przód, Powiedzcie mi proszę jak mam ściągnąć zderzak jeśli jest on przymocowany takimi zatrzaskami:

i próby siłowego ich wyjęcia kończą się tak:


są to zatrzaski pod sierpami
btw. czy są one oryginalne?
4. Wycieraczki otóż, nie działały wycieraczki więc obstawiam, silnik. Zakupiłem silnik na szrocie i powiedzieli mi że mocowania mogą być inne ale silnik ten sam więc "biere" i idę. W domu okazało się, że silnik jest dobry tylko ośka się zapiekła po ruszeniu, wyczyszczeniu i nasmarowaniu złożyłem do kupy
i okazało się że silnik kręci się to pewnego momentu i staje, "odkryłem" że silnik kręci się po zwarciu dwóch środkowych styków pod zębatką:

i w pewnym miejscu na zębatce jest przerwa i staje:

ale są zwarte 2 skrajne styki czy problemem może być uszkodzony kabel który dochodzi do ostatniego styku i jak to sprawdzić albo jak to ominąć?

To chyba na tyle dziękuję za wytrwałość w czytaniu i za pomoc z góry.
Pozdrawiam Przemek.
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Marzec 2015, 08:47   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Centralny Masz dokładany Mam rozumieć ? Postaraj się dowiedzieć Trochę o Centralce (ściągnij schemat) Te zamykanie w czasie jazdy po prostu odłączysz a Central zostanie. A Jeśli To Oryginał (Corsa C już chyba bez centralnego nie wychodziła :) ) To sprawdź czy tam nie było grzebane i odłącz co trzeba ( Tylko Teraz nie pamiętam gdzie jest fabryczny sterownik centralnego - chyba Prawy słupek pod schowkiem +- )

Co do baterii Trzeba będzie kodować ale z tego Co wiem to Da się to zrobić samemu zdalnie.

Jeśli Chodzi o Akumulator to po raz i tak sprawdź wiązkę z Centralnego a po Dwa czy nie ma gdzieś "lewego" poboru Radio czy jakiś czujnik otwarcia drzwi( to Lubi lekko korodować i kraść prąd).

A do Reszty Popraw zdjęcia bo Niestety nie do końca wiem o Co chodzi ;)
 
 
     
 revo205


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Przemek
Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: Lębork
Wysłany: 4 Kwiecień 2015, 10:47   
   Moje auto: Corsa c 1.6


Problemy 3 i 4 już rozwiązałem. Czy centralny jest dokładany to nie wiem za bardzo jak sprawdzić, pilot wygląda tak http://allegro.pl/obudowa...5234106625.html więc chyba dokładany.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Inne » Problemy światła, wycieraczki, centralny, aku
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.