Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 12:52
Kupno opla corsa ? cos polecicie ?
Autor Wiadomość
 maciekchn


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: maciek
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: łPabianice
Wysłany: 10 Luty 2015, 19:08   Kupno opla corsa ? cos polecicie ?
   Moje auto: Opel corsa


Witam chce kupić żonie corsę w granicy 2500-3000zl

zastanawiam się nad silnikiem 8v lub 12v co wybrać? na co zwracać uwagę szczególnie, jakie są słabe punkty corsy b
 
     
 TrustNo1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateo
Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Luty 2015, 21:27   Re: Kupno opla corsa ? cos polecicie ?
   Moje auto: Corsche B X12SZ 1997r.


maciekchn napisał/a:
Witam chce kupić żonie corsę w granicy 2500-3000zl

zastanawiam się nad silnikiem 8v lub 12v co wybrać? na co zwracać uwagę szczególnie, jakie są słabe punkty corsy b


Silnik 1.0 12V ma złą sławę. :zle1:
1.4 8V będzie lepszy.
Mała awaryjność i więcej KM niż 1.2 8V (który mam w swojej corsie) przy podobnym spalaniu.
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 10 Luty 2015, 21:40   
   Moje auto: VW Golf 4


Przy zakupie zwróć uwagę na : korozje w tylnych nadkolach, kielichy w bagażniku też lubią rdze, pod akumulatorem , i podłużnice.Jeszcze można zerknąć na mocowanie przedniej maski na grodzi tam też lubi być kornik i zaglądnij pod klapkę wlewu paliwa.
Silnik jaki polecam to 1.4 8V ( c14nz ).
 
 
     
 bobogolf



Informacje
malopolskie

Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 35
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 11 Luty 2015, 09:07   
   Moje auto: x14sz


Ja bym jeszcze zerknął na podłużnice tuż za wahaczami.
 
 
     
 ocsjz


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Przemek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 22 Luty 2015, 12:47   
   Moje auto: B 1.0 12V


Kolego ja osobiście mam 1.0 12V i nie narzekam. Jeśli chodzi o wady to tak jak mówili poprzednicy - rdza, a ja bym do tego dodał jeszcze olej. Przed kupnem sprawdź jaki jest lany olej, czy nie ma wycieków. Oplowskie silniki lubią łykać olej i z tym trzeba się pogodzić.
 
     
 gajowy


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: bartek
Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 3
Skąd: kalety
Wysłany: 10 Marzec 2015, 22:31   
   Moje auto: corsa b 1.5d


Ja polecam 1.5d wolnossący Isuzu. "Niezniszczalny" a w trybie emeryta około 3.5l/100km ropy czy jak kto woli.... gnojówki. Reszta tak jak koledzy piszą rdza bardzo lubi te autka
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 19 Marzec 2015, 20:20   
   Moje auto: AG Z14XEP


z tą złą sławą silnika 1.0 to ciekawa historia. Rzadko się zdarza by pisał o tym sam właściciel, częściej ktoś, co to 'gdzieś kiedyś słyszał' ;) Jak dla mnie te 3 garki mają zaletę że całkiem się zbierają z miejsca (jak na swoje 54KM), no i póki co nie miałem z nim większych problemów. Nie sądzę by moja corshetta była jedyną małoawaryjną na świecie, więc ten mit to chyba nie do końca trafny.
Jeśli mało jeździsz, to z 1.0 będziesz zadowolony (od '97 chyba corsa ciut lepiej z blachami stoi), jeśli zaś planujesz związek na dłużej, to 1.4 8V + LPG (prosty silnik, do gazu ponoć idealny ;) )
 
 
     
 hojeczka


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 20 Marzec 2015, 00:48   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Corse najlepiej z prostym silnikem 8v, przy tych silnikach nie bać się przebiegu to są takie jednostki które mogą przejechać min. 500tyś bez żadnego generalnego remontu , oczywiście mowa tu o nie katowanych jednostkach, a jak to sprawdzić czy nie katowany?
sprawdzić czy nie dymi nie kopci , zobaczyć czy pod korkiem wlewu oleju nie ma masła , zobaczyć czy równo chodzi ,czy coś nie stuka, czy silnik jest suchy czy nie ma wycieków spod uszczelek, pogazować go zobaczyć jak z obrotów schodzi .

Obowiązkowo zobaczyć :

-Podłużnice

-Kielichy w bagażniku( ostatnio mi wpadł więc warto sprawdzić)

-Olej w silniki ( żaden opel nie lubi jeździć na 15w40, oplowske silniki mają hydrauliczne kasowniki luzu zaworowego przez co olej 15w40 jest zabójczy [niestety sam przy kupnie tego nie sprawdziłem i mój delikatnie klekocze] )

- oczywiście progi zobaczyć czy da sie podlewarować, w tylnich nadkolach są korki chyba do zabezpieczenia progów, popukać zobaczyć czy się dziury palcem nie zrobi, sprawdzić ranty dzwi i doły.

-sprawdzić skrzynię czy głośno nie chodzi , na każdy bieg, sprawdzić czy nie ma luzu na przegubie wew lub mechanizmie różnicowym takim sposobem że bierzemy wciskamy 1 bieg rozpędzamy tak żeby auto się toczyło, otworzyć okna, robimy takie krótkie szybkie ruchy pedałem sprzęgła

-jeśli kierownica się trzęsie sprawdzić poduszki czy jakaś nie jest zerwana jeśli są wszyskie całe i gumy nie są spłaszczone to znaczy że albo był walony albo silnik wyjmowany (mam ten sam problem nie wiem jak z nim sobie poradzić nowe poduszki i trzęsie)

- sprawdzić tylnie zawieszenie bo jak amory zamieniły się w pompkę będzie śmiesznie bujać na drodze

chyba wszystko co moim zdaniem najwazniejsze
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 25 Marzec 2015, 22:52   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Te 8V też mają swoje słabości, widziane na Astrze F 1.4 8V. Osobiście mam CB 1.0 już 6 rok i jestem zadowolony, grunt to znaleźć osobę/warsztat, która potrafi diagnozować i naprawić ewentualną usterkę. Spalanie śmieszne, a sprawny silniczek ładnie się zbiera, oczywiście do pewnych prędkości. 208 000 km i zero ingerencji w silnik. A bez względu na wersję silnikową- multum części nowych/używanych w każdym przedziale cenowym. Pancerne zawieszenie i układ kierowniczy. 2 razy tylko musiałem szukać pomocy- jak zawiesił się krokowy po wymianie i jak pękła linka sprzęgła, inne usterki pozwalały dojechać od serwisu.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Giełda » Kupię samochód » Corsa B » Kupno opla corsa ? cos polecicie ?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.