Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:37
[ Silnik] Corsa D - diagnostyka.
Autor Wiadomość
 peek188


Informacje
podkarpackie

Imię: Rafał
Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: Zagranica
Wysłany: 9 Marzec 2015, 21:02   [ Silnik] Corsa D - diagnostyka.
   Moje auto: Corsa D CLUB 1.3 CDTI


Wiatm. Posiadam Corse D 2008r 1.3 CDTI.
Pewnego dnia gdy odpaliłem ją samochód wskoczył na 1000 obrotów i po paru sekundach zgasł. W tym czasie nie było reakcji na pedał gazu a z wydechu walił taki fioletowy śmierdzący dym. Jednak po paru próbach odpalenia udało mi sie corse uruchomić. Działa tak przez tydzień po czym padła całkowicie. Teraz albo silnik nie odpala albo odpali wskoczy na 1000 obrotów i zadnej reakcji na pedał gazu. Niesamowicie tez kopci na biało-fioletowo.

Do tej pory było 2 mechaników :
1. Diagnoza - sensor w pedale gazu, wymieniłem na nowy - niestety to samo.
2. Diagnoza - olej w turbo lub uszczelniacze. Jednak zakładając że poziom oleju jest taki jaki był a jeśli jego teoria była by prawdziwa to musiało by ubyć prawda?

Co może być przyczyną takiego zachowywania się silnika. Dodam że pompa i przepustnica działają poprawnie (w/g diagnostów:) ). Odłączanie akumulatora tez nie pomaga.
 
     
 monkeymike


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 09 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Marzec 2015, 21:52   
   Moje auto: Corsa D 1.3


Witam,
miałem taki sam problem z 2 tygodnie temu.
wymieniłem całkowicie zawor egr. pomogło. a męczyłem się z tym trochę bo najpierw obstawałem filtr paliwa, wtryski albo kijowe paliwo. moja corsa to też 1,3 z 2007 bez dpf
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Corsa D - diagnostyka.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.