Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 19:34
[ Silnik] Olej :)
Autor Wiadomość
 EwkaMarchewka


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Ewa
Dołączyła: 29 Kwi 2014
Posty: 75
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Luty 2015, 21:47   [ Silnik] Olej :)
   Moje auto: 1.2 B


Panowie i panie :)

Wymieniłam olej i filtr oleju w samochodziku.
Wg. zaleceń co 10 tyś albo co roku.

Powiedzcie mi, o co chodzi z tym " śmiredzacym ochydnie -glutem" pod korkiem , przy wlewie.
Słyszłam tekst w stylu
"Jedzi pani na małych dystanach to samochód nie rozgrzany"

Olej sie za szybko przepala ?

Wytłumaczie mi o co kaman.

Pytanie 2.
Czy olej np: 10 w 40 producenta XYZ, jest inny od producenta ZXY ?( parametry tez same tylko ceną sie róznią)

Opel zaleca GM a jak leje od pocztku z firmy XYZ i chciałby zmienić na zalecny oplowski GM
o tych samych parmetrach to co ? Mozna czy nie można ?

Ewa.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Luty 2015, 23:28   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Generalnie nie powinno się zalewać oleju o klasie niższej niż 10w40 , a czy będzie to GM czy XYZ to już nieistotne , grunt żeby nie mieszać ze sobą olejów rożnej klasy .
Oleje markowe mają to do siebie że są w stanie spokojnie przepracować w naszym silniku te 10tyś. , z olejami tańszymi niestety bywa różnie i czasem tracą swoje parametry szybciej .
Nagar czyli oblepiający i zatykający wszystko czarny syf (nie mylić z tworzącym się na korku masłem) najchętniej wytrąca się z przechodzonego oleju mineralnego , tak więc wystarczy wymieniać na czas oraz stosować oleje o wyższej klasie i nagar nie będzie powstawał .
Nic nie stoi na przeszkodzie aby dotychczas zalewany olej zastąpić jakimś lepszym ( 5W40 lub 0W40 ) , jednak trzeba się liczyć z tym że nagar zostanie wypłukany i olej zacznie wyciekać każdą niedomagającą uszczelką .
 
 
     
 EwkaMarchewka


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Ewa
Dołączyła: 29 Kwi 2014
Posty: 75
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Marzec 2015, 06:38   
   Moje auto: 1.2 B


Ok, a czym jest maź, tworząca sie na korku określana "masłem" ?
 
     
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 1 Marzec 2015, 09:05   
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


Ta maź to jest wilgoć. Czyli woda zmieszane z olejem silnikowym. Czemu tak się dzieje? Są trzy czynniki które się to tego przyczyniają.
1. Uszkodzenie uszczelki pod głowicą
- jeśli nie masz za sobą białej zasłony dymnej i nie dolewasz płynu chłodniczego wiadrami do zbiorniczka wyrównawczego to to możesz wykluczyć u siebie
2. Jakimś sposobem dostaje się wilgoć do silnika po przez drobne nieszczelności.
3. Krótkie trasy pokonywane autem.

Jeśli teraz Ci to przeszkadza to musiała byś auto trochę przegonić po trasie to nalot zniknie. Jeśli nie to wymień olej po zimie i z wiosną kiedy będzie cieplej i silnik będzie się szybciej zagrzewał do temperatury roboczej problem nie powinien się pojawiać.

Co do oleju to poprzedni właściciel lał pół syntetyki do mojej Corsy różnej firmy. Ja od razu przerzuciłem się na półsyntetyk GM który wymieniam nawet częściej niż 10 tys.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Olej :)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.