Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:59
[ Corsa B] Głośniki do Corsy B- kilka rozmiarów?
Autor Wiadomość
 xmaslakx


Informacje
dolnoslaskie

Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Luty 2015, 17:04   [ Corsa B] Głośniki do Corsy B- kilka rozmiarów?
   Moje auto: Chwilowo Brak


Witam.

Przeszukałem parę tematów i nie znalazłem. Może przegapiłem.

Potrzebnych by mi było kilka informacji.

1 Rozmiar głośników w przednich drzwiach.
2 Rozmiar głośników w tylnych plastikach
3 Rozmiar półki (na jaki bym musiał dociąć płytę MDF)

Corse B mam od dwóch dni i brak czasu utrudnia mi zaglądniecie do auta. Stąd te pytania. Pozdrawiam z góry dziękuję za odp.
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 20 Marzec 2016, 22:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 25 Luty 2015, 17:57   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Bardzo dziwne rzeczy opowiadasz że nie ma Takich Tematów poruszonych na forum ?

http://klubcorsa.pl/forum/viewtopic.php?t=2667 wystarczy odrobinę po grzebać :)

Rozmiar Głośników Przód 16 Tył 13 plus Tweeter w Rączkach od Drzwi co Do Półki zmierzę Ci Jutro choć zastanawiam się na Co Ci taka pancerna ?
 
 
     
 xmaslakx


Informacje
dolnoslaskie

Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Luty 2015, 22:28   
   Moje auto: Chwilowo Brak


Półkę już zmierzyłem. Wyrzucą tą oryginalną i wsadzę tam płytę MDF w której wytnę otwory i wsadzę głośniki. 6 głośników z Vectry B po lifcie kupuję od gościa co rozbiera angliki i już dobrze na tyle się dzieje. Bynajmniej wystarczająco na mnie.

No i zastanawiam się czy na przód nie wsadzić tego samego. Źle mnie kolego zrozumiałeś. Nie napisałem, że nie nie były poruszane tylko, że ja nie znalazłem bądź przeoczyłem.
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Luty 2015, 10:45   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ta Instalacja na Półce to Moim zdaniem Gra nie warta świeczki. Bo To i tak będzie potrzebowało wzmacniacza żeby zagrać. Lepiej za Pieniądze włożone w Ten MDF kupić Głośniki Choćby oryginalne z nowszych Opli ( Astra III /Meriva I ) a na Tył włożyć jakąś nie wielką skrzynkę i wzmacniacz Myślę że zagra Lepiej i myślę że koszt wzośnie nie wiele a będzie efektywniej i estetyczniej.

P.s. Faktycznie błąd w zrozumieniu :zlepisalem:
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 27 Luty 2015, 16:39   
   Moje auto: VW Golf 4


Jak chcesz żeby dobrze Ci to zagrało to subwoofer do bagażnika razem ze wzmacniaczem (może być aktywny sub. bo sam taki u siebie miałem)
Do tego osobny wzmacniacz pod przednie głośniki z tweeterami i będzie Ci grało miło dla ucha.
Nie pchał bym nic w oryginalne miejsca głośnikowe z tyłu i tym bardziej głośniki w płytę mdf.
Są osoby na forum które wiedzą jak u mnie grał taki zestaw - czyli sub w bagażniku + wzmak pod przednie głośniki z tweeterami.
 
 
     
 bartek93-18


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Bartek
Wiek: 31
Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 11
Skąd: Rybnik
Wysłany: 27 Luty 2015, 19:12   
   Moje auto: Corsa b 1.4 8V


Pomysł żeby podpinać przednie głośniki pod wzmacniacz jest bez sensu, wzmacniacz sie montuję pod głośniki niskotonowe (subwoofer), w radiu ścisza sie na maxa niskie tony i na wzmacni8aczu który jest podłączony do głośników niskotonowych sie reguluje bass. Głośniki średnio i wysykotonowe (w corsie przednie) mają być bezpośrednio podłączone pod radio, gdy niskie tony na radiu są wyciszone to przednie głośniki grają wystarczająco. Nie wiem jaki byś musiał mieć subwoofer żeby przednie głośniki nie dały rady na średnich i wysokich tonach. Wzmacniacz jest do niskiego tonu :)
 
     
 xmaslakx


Informacje
dolnoslaskie

Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Luty 2015, 20:27   
   Moje auto: Chwilowo Brak


Plan jest pany taki. W Vectrach B montowali głośniki w opcji 8 lub 10 głośników. Te co było 8 to były nic nie warte. Natomiast te których było 10 to już o niebo lepsze. Ja mam do kupienia ten zestaw 10ciu za 50zł już z wysyłką. Przy czym z tych 10 to tylko przód jest coś warty bo tam głośniki są nisko tonowe średnio tonowe i wysoko tonowe zestaw 3 głośników na stronę każdy odseparowany. Płytę mdf jak się dzisiaj dowiedziałem na wymiar mi wykroją u mnie w Castoramie za 5zł także koszt całej instalacji wyniesie mnie 35zł ;) .

Także to dużo nie jest. Może od razu nabędę dwa zestawy wtedy jeden na tył drugi na przód i już.
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 27 Luty 2015, 21:25   
   Moje auto: VW Golf 4


bartek93-18 napisał/a:
Pomysł żeby podpinać przednie głośniki pod wzmacniacz jest bez sensu
- moje głośniki (TheLoudest model TL-1651) tego wymagały/wymagają bo radio nie dawało rady uciągnąć ich mocy a a co do suba to pisałem że można zastosować aktywny sub czyli z wbudowanym wzmakiem.

Jeżeli zostaje przy seryjnych głośnikach to wiadomo że nie ma tematu co do mojego posta.

xmaslakx to pozostaje zakupić zamontować i cieszyć ucho muzyką :)
:powodzenia:
 
 
     
 xmaslakx


Informacje
dolnoslaskie

Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Luty 2015, 22:48   
   Moje auto: Chwilowo Brak


Jak to zrobię to pokażę wam efekt Końcowy ;P. Ogólnie muszę się pochwalić moją Corsolą ale puki co zalatany dom praca dom praca...

[ Dodano: 9 Marzec 2015, 20:45 ]
No i tak jak mówiłem. Po woli wdrażam swój plan na tanie "lepsze" car audio.

Więc zaczynamy od:




1. Płyta MDF o rozmiarze 46x99,5 za magiczną cenę zakupu 5zł ;P

Puki co surowa bez otworów i bez kształtów.

Następny element to:


2 Głośniki z Vectra B.

Puki co tyle. W środę mam wole więc pewnie powalczę z wyrzynarką.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » [ Corsa B] Głośniki do Corsy B- kilka rozmiarów?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Recenzje użytkowników operatora bezprzewodowego światłowodu airmax internet są dostępne na forum niezależnym, gdzie regularnie testuje się prędkość sklep online z winem
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.