Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 16:04
[Elektryka] Montaż elektrycznych szyb Corsa D
Autor Wiadomość
 etet100


Informacje
slaskie

Imię: Andi
Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: Rybnik
Wysłany: 23 Styczeń 2015, 14:48   [Elektryka] Montaż elektrycznych szyb Corsa D
   Moje auto: Corsa D 1.2


Szanowni Forumowicze,

Chciałbym po raz kolejny poruszyć temat montażu elektrycznych szyb (przód) w najtańszej wersji Corsy D. Prześledziłem nieliczne, podobne wątki na tym oraz innych forach. Wiem już, że nie jest to banalne ze względu na uproszczenie instalacji elektrycznej oraz komputera. Moim zdaniem poprowadzenie instalacji nie jest problemem nie do przejścia, natomiast komputer możemy zwyczajnie pominąć. Maksymalnie uproszczone instalacje elektrycznych szyb były z powodzeniem stosowane w starszych samochodach. Sam miałem elektryczne szyby w Fiacie UNO i Pandzie, dlatego też ich brak w znacznie nowszej Corsie mnie mocno boli.

Mam nadzieję, że nie złamie zbyt dużo punktów regulaminu jeśli wkleję link do przykładowego schematu takiej instalacji:

http://arbitra.pl/pes/el.JPG

Początkowo planowałem zlecić montaż szyb jakiemuś warsztatowi jednak wstępne wyceny skutecznie ostudziły mój zapał. Za montaż szyb z przodu serwis ASO zażyczył sobie 6000 netto, inny serwis natomiast zaproponował montaż za 1500 zł. Ja zamierzam zejść do maksymalnie 350 zł. Siłownik który kosztuje 400 zł można bez większego problemu znaleźć nawet za 30 zł (oczywiście używany). Przyciski kosztujące po 100 zł można znaleźć za 15 zł. Montaż okablowania zlecę prawdopodobnie znajomemu mechanikowi (jakieś 100zł). Mam trochę problemów ze znalezieniem odpowiednich boczków w wersji z elektrycznych szybami ale też pewnie coś się znajdzie.

Jako, że zajmuje się amatorsko elektroniką i programowaniem rozważam także wersję "na bogato". Chodzi o zbudowanie prostego sterownika który obsłuży takie funkcję jak zamknięcie szyb z pilota, automatyczne otwarcie do końca/zamknięcie do końca po przytrzymaniu przycisku przykładowo przez 1s, wykrywanie przeciążenia (automatyczny stop gdy silnik napotka opór).

I to na razie tyle. Proszę o darowanie sobie komentarzy typu "po co", "szkoda czasu", "to się i tak nie uda". Bardzo chętnie natomiast dowiem się o czym zapomniałem i jakich jeszcze problemów mogę się spodziewać.

Andrzej
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Montaż elektrycznych szyb Corsa D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.