Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:24
[Elektryka] Przypadkowe ryglowanie drzwi
Autor Wiadomość
 pawelo220v


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 1
Skąd: Górzno
  Wysłany: 29 Grudzień 2014, 16:54   [Elektryka] Przypadkowe ryglowanie drzwi
   Moje auto: Corsa B 1.0


Witam, forumowiczów
Borykam się z problemem w corsie B silnik 1.0 z centralnym zamkiem i przypadkowym ryglowanie drzwi, później nie mogę ich otworzyć . Wg instrukcji obsługi na stronie nr 33 jest info o zabezpieczeniu przed kradzieżą tylko ze u mnie aby zamknąć drzwi koniecznie trzeba przekręcić kluczyk w pozycję A i wyjąć kluczyk u mnie wracam kluczem w pozycje pionową i wyciągam kluczyk. Od środka można otworzyć ryglem. A zdarzyło mi się dwa razy z czego raz żonie że
po zamknięciu nie można było ich otworzyć ani kluczykiem ani ryglem ( wchodziłem przez bagażnik ) dopiero po odłączeniu akumulatora i załączeniu po pół minuty jakoś udało się je otworzyć.
Sprawdziłem Switch w klamce i po wciśnięciu go na 1 sekundę zamyka drzwi, ale podczas zamykanie kluczykiem wciśniecie tego swatcha trwa to szybciej i nie zamyka drzwi dopiero zamek zamyka się mechanicznie w pozycji B i wszystkie inne drzwi także.
Dlaczego ten switch nie zamyka drzwi od razu ? czy powinien byc jakis opór w połowie zamykania ?
O co chodzi z tym ryglowaniem co jest odpowiedzialne za ryglowanie i dlaczego nie chciały się otworzyć?
Zabieram się za demontaż i oględziny , będę wdzięczny za jakieś sugestie, może ktoś spotkał się z podobną sytuacją.

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Przypadkowe ryglowanie drzwi
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.