Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:21
Duże spalanie LPG, błąd 0130 i 0200
Autor Wiadomość
 94StrickeR


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 26 Grudzień 2014, 17:38   Duże spalanie LPG, błąd 0130 i 0200
   Moje auto: Corsa B, 1.4


Witam.
Po kilku minutach jazdy na LPG (nie wiem czy też na Pb) zaświeca się check engine. Jednak corsa jedzie dalej tak samo, nic się nie dzieje.
Wykryło błędy:
0130 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy
0200 Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza

Corsa kupiona niedawno.
Zatankowałem gaz za 40zł i to wystarczyło na przejechanie ledwo ponad 100km.

Jestem laikiem i mam zamiar się wybrać do kogoś z tym problemem ale nie mam pojęcia jakie to koszty i do kogo najlepiej.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być uszkodzone?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Grudzień 2014, 01:59   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Sprawdź zachowanie auta na PB , czy nie wyrzuca żadnych błędów .
Wymienione przez ciebie kody usterek mogą mieć związek z niewłaściwie pracującą instalacją LPG , zanim jednak zaczniesz jeździć po fachowcach od gazu upewnij się że auto pracuje na benzynie .
Kontroler LPG po przełączeniu na gaz odcina wtrysk paliwa i symuluje sygnał sondy lambda , stąd moje podejrzenie że problem może dotyczyć niewłaściwie pracującej instalacji LPG .
 
 
     
 94StrickeR


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Grudzień 2014, 09:54   
   Moje auto: Corsa B, 1.4


yosh, dzięki za odpowiedź!
Sprawdziłem - na Pb także zaświeca się check engine mniej więcej po takim samym dystansie i samochód zachowuje się tak samo, czyli lampka się świeci a wszystko wydaje się pracować normalnie.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Grudzień 2014, 21:14   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


94StrickeR napisał/a:
na Pb także zaświeca się check engine mniej więcej po takim samym dystansie i samochód zachowuje się tak samo, czyli lampka się świeci a wszystko wydaje się pracować normalnie.

Mam wrażenie że przyczyna będzie tkwiła w instalacji LPG , nawet przy niesprawnej lambdzie na załączonym gazie do sterownika silnika powinien być podawany sygnał z symulatora lambdy .
Błąd wtrysku może się czasem pojawiać przy instalacji LPG , gdyż w trakcie przełączania na gaz wtrysk zostaje wyłączony a elektronika instalacji LPG udaje jego obecność .
Najrozsądniej byłoby podłączyć auto pod komputer i podjąć próbę skasowania błędów na załączonym gazie jak i na PB , po wykonaniu tych czynności będzie pewność czy instalacja LPG symuluje obecność wtrysku i lambdy .
Ogarniętemu fachowcowi z laptopem i programem do diagnostyki opla nie powinno to zająć więcej niż pięć minut , aby upewnić się co do kondycji lambdy fachowiec powinien przywrócić chociaż na chwilę obwód lambdy do stanu pierwotnego (symulator LPG przecina przewód lambdy) i wykonać odczyt live data lambdy .
Do fachowców od gazu proponuję się udać dopiero gdy będziesz pewny że elektronika LPG nie symuluje lambdy i (lub) wtrysku , oraz gdy będzie pewność że lambda w twoim autku jest w pełni sprawna .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Duże spalanie LPG, błąd 0130 i 0200
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.