Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 19:37
Dziwny dźwięk
Autor Wiadomość
 waluss


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Rafał
Wiek: 30
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 21 Grudzień 2014, 18:42   Dziwny dźwięk
   Moje auto: Corsa B 1.4


Witam.
Jestem posiadaczem Corsy B 1.4 z 94r od 5 miesięcy. (+ LPG)
Mam taki mały bądź duży problem z dziwnym dźwiękiem który jest słyszalny w kabinie. Ten dźwięk to takie bulgotanie przy dodawaniu gazu gdy otworzę maskę nic nie słychać, lecz gdy siedzi się w aucie to wszystko słychać. Na biegu jałowym przy około 2500 obr/min jest najbardziej słyszalny, na 1 biegu nic nie słychać i zaczyna bardziej na 2,3 a na 4 czasem tylko.
Wyczytałem że to może być zapowietrzony układ chłodzenia ale już kilka razy odkręcałem korek zbiorniczka wyrównawczego na włączonym silniku i nic to nie dało.
Czasem jeszcze na korku od wlewu oleju robi się taka delikatna jasna pianka jest jej tylko troszeczkę.
Proszę o poradę co mogę w tej sytuacji zrobić. Czy to może być już początek uszczelki pod głowicą czy jakaś inna usterka? Jestem w tym temacie kompletnie zielony i proszę o jakieś porady.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Grudzień 2014, 00:46   Re: Dziwny dźwięk
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


waluss napisał/a:
Czy to może być już początek uszczelki pod głowicą czy jakaś inna usterka?

Twoje obawy niestety mogą być słuszne , tym bardzie że jak piszesz bulgotanie wzmaga się na wyższych biegach przy większych obciążeniach silnika .
Najprościej sprawdzić to poprzez obserwację cieczy w zbiorniczku wyrównawczym.
Test najlepiej wykonać na chłodnym silniku , zapewnij sobie pomoc drugiej osoby która będzie wciskać pulsacyjnie gaz , ty w tym czasie odkręć korek zbiorniczka i spróbuj zaobserwować czy w cieczy nie pojawiają się pęcherze .
Pianka na korku oleju najczęściej pojawia się w wyniku niedogrzania silnika , najczęściej przy pokonywaniu niewielkich przebiegów .
 
 
     
 waluss


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Rafał
Wiek: 30
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 22 Grudzień 2014, 01:32   
   Moje auto: Corsa B 1.4


Więc jeśli jest to uszczelka to jakie będą koszty takiej naprawy. Jeszcze dodam że jak jest zimny silnik odpalam to słychać tłoki po kilku minutach jak cały olej moim zdaniem się rozejdzie to przestaje . Ja przed jazdą staram się odpalić auto żeby na zimnym silniku nie jeździć, oraz na gaz przełączam po faktycznym rozgrzaniu się silnika więc myślę że to dobrze. I ostatnie pytanko czy mogę troszkę jeszcze przejeździć z takim stanem auta?
Dzięki za odpowiedź pozdrawiam i Wesołych świąt życzę :)
 
     
 dzyna2000



Informacje
malopolskie

Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: ZAKOPANE
Wysłany: 22 Grudzień 2014, 11:08   
   Moje auto: Corsa A 20SEH


Skoro stwierdziłeś ,że jest to uszczelka pod głowicą to nie radze tak jeździć.Widziałem już nieraz rozerwane węże od cieczy lub pękniętą nagrzewnice.Dzieje się to przez nadmierne ciśnienie w układzie chłodzenia spowodowane wtłaczaniem kompresji z tłoków.
 
 
     
 waluss


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Rafał
Wiek: 30
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 22 Grudzień 2014, 12:11   
   Moje auto: Corsa B 1.4


Auto jestem w stanie dopiero zaprowadzić po świętach więc chyba nic sam nie zrobię.
Powiedzcie mi tylko ile by taka naprawa kosztowała w takim zwykłym 1.4? Około 600 czy więcej.

Dodam jeszcze że:
- rozrząd wymieniany był po zakupie auta i przejechane na nim jest około 3500 km.
- wszystkie filtry oleje i płyny były uzupełnione lub wymienione.
- wymiana także była kompletnego sprzęgła firmy LUK.
- wymiana świec, przewodów i w ostatnim czasie kopułki i palca rozdzielacza.
- został także wymieniony pasek od alternatora.

Myślę że te informacje pomogą w oszacowaniu kosztów naprawy.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Grudzień 2014, 19:59   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Czeka cię planowanie głowicy , a skoro głowica wyląduje w jakimś specjalistycznym warsztacie to warto przy tej okazji zlecić kompleksowy przegląd , tym bardziej że twoje autko śmiga na gazie .
Za regenerację dwóch głowic do swojej Vki płaciłem coś około 500zł , gumki zaworowe dostarczyłem sam , w ramach regeneracji fachowiec wykonał:
- planowanie
- frezowanie gniazd wydechowych
-szlifowanie zaworów wydechowych
-sprawdzenie prowadnic
-wymiana gumek zaworowych
-dotarcie zaworów
Gość miał sporo roboty przy 24 wentylach więc twoja głowica z ośmioma wentylami powinna się zmieścić w cenie 150zł .
Do tego dojdzie koszt uszczelki głowicy i pokrywy wałka , warto również wymienić pierścień uszczelniający wałka rozrządu ( max. 80zł) , śruby głowicy pewnie też wypadałoby zastosować nowe , podobnie jak i świeży olej .
Moim zdaniem robocizna z częściami powinna się zmieścić w 750zł , o ile znajdziesz warsztat który nie będzie chciał zedrzeć z ciebie skóry .
 
 
     
 waluss


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Rafał
Wiek: 30
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 23 Grudzień 2014, 00:45   
   Moje auto: Corsa B 1.4


Ok dzięki za dokładny opis co będzie trzeba zrobić.
Teraz jeszcze sprawdziłem 2 razy na zimnym silniku i na rozgrzanym czy są bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym. Więc nie ma.
Wracając z pracy z kolegą nasłuchiwaliśmy się z kąd ten dźwięk dochodzi. pod maską nic nie słychać ale dźwięk najbardziej słyszalny jest z nawiewu może to nie jest faktycznie wina uszczelki tylko jakiś może przewód zasysa powietrze lub mieszankę i taki efekt jest przy dodawaniu gazu?
Jutro jadę do mechanika i zobaczymy co on powie.

Byłem dziś i mechanika. Powiedział że to bulgotanie to zapowietrzony układ i to gdzieś w nagrzewnicy. Po dłuższym dystansie prawdopodobnie przejdzie zobaczymy bo mam na 1 dzień świąt dłuższą podróż więc zobaczymy czy pomoże jak nie to muszę pomyśleć coś dalej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Dziwny dźwięk
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.