Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:53
[ Silnik] Corsa 1.0 czy 1.2
Autor Wiadomość
 ePeter1234


Informacje
slaskie

Imię: Piotr
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 2
Skąd: B-B
  Wysłany: 31 Październik 2014, 22:51   [ Silnik] Corsa 1.0 czy 1.2
   Moje auto: Corsa C


Witam,

Jestem przed zakupem Opla Corsy C. Zastanawiam się jaki silnik wybrać 1.0 Ecotec twinport 60KM czy 1.2 Ecotec twinport 80KM. Będę w aucie instalować gaz. Samochód ma mi służyć tylko i wyłącznie na dojazdy do pracy. Czy ktoś może ma może doświadczenie w tym temacie? Chodzi mi o spalanie i koszty eksploatacji.

Z góry dziękuję za pomoc

Piotrek
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 1 Listopad 2014, 20:11   
   Moje auto: AG Z14XEP


jeśli tylko te 2 silniki rozpatrujesz, to ja bym wybrał 1.2
1.0 - 3 cylindry, więc teoretycznie powinien lepiej sobie radzić przy niższych obrotach niż 4-cyl o tej samej mocy, ale telepie (przynajmniej w CB) nim jak szatan. Ale w CC to już może być bajką, bo w 1.0 max moment masz przy 3800, a u mnie przy 2800, więc różnica spora.
Poza tym słyszałem kilka razy o podatności 1.0 w CC na awarie. 60KM to raptem kilka KM więcej niż u mnie, więc powiem że czasem dynamiki brakuje.
Zasada ogólna którą warto stosować - nie kupuj auta z najsłabszym silnikiem w danym modelu, nie będzie trzeba aż tak mocno piłować auta żeby się rozpędzić.
A skoro auto chcesz do dojazdów, to powinieneś chyba głównie patrzeć pod kątem rozpędzania/dynamiki niż osiągów maksymalnych.
 
 
     
 ePeter1234


Informacje
slaskie

Imię: Piotr
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 2
Skąd: B-B
Wysłany: 2 Listopad 2014, 18:40   
   Moje auto: Corsa C


Dzięki za odpowiedź. Też tak mi się wydawało, że 1.0 to będzie za słabe. Porozglądam się za jakąś fajną 1.2.

Pozdrawiam

Piotrek
 
     
 derlysy


Informacje
zachodniopomorskie

Imię: Damian
Wiek: 45
Dołączył: 25 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd: Gryfice
Wysłany: 6 Listopad 2014, 08:45   
   Moje auto: 1.0 12v


A ja mam 1.0 60 konne na miasto i tfu tfu nie narzekam. Fakt że ciut może telepie ale mi się tam to podoba :D jest to moje drugie auto typowo na zakupy siłownie itd. Ale już pare tras nią zrobiłem ponad 200 km i da się spokojnie, przyjemnie jechać :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Corsa 1.0 czy 1.2
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.