Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 19:37
Corsa b 1.4 1996r gaśnie.
Autor Wiadomość
 Renia


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Renata
Dołączyła: 26 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Październik 2014, 20:56   Corsa b 1.4 1996r gaśnie.
   Moje auto: Corsa b 1,2 16v


Otóż tak...w niedzielę kupiłam corsinę,z silnikiem 1.4, z 96 roku.
Przyjechałam nią około 24 kilometrów po czym zgasła na skrzyżowaniu i nic.
Kręci, ale nie odpala, brak reakcji na gaz. Jakby nie było paliwa, choć jest pół baku...
Zatargałam ją na warsztat i w poniedziałek się za nią wzięli.
Powiem szczerze - to moi znajomi, nie jakieś tam chloposzki, każdy z kilkunastoletnim doświadczeniem w zawodzie.
Nie wiedzą co jest:(
Corsa raz Odpala, raz nie. Przejedzie 3 km potem znów gaśnie.
Wymienili świece, wyczyszczony został układ wtryskowy.
Komputer nie pokazuje żadnej usterki, wiec czujnik położenia wału, i zawór recyrkulacji spalin został wykluczony ( czy słusznie?)

Dziś o 16 zadzwonili ze auto jest zrobione, do odebrania, wyczyscili co mieli wyczyścic, robotę skończyli, auto pali.
Otóż nie...wyjechałam z 200 m za bramę warsztatu, i znów zgasł. Mogłam kręcić, ale co najwyżej rozrusznik bym spaliła.
Pojechali mi chłopaki po paliwo, twierdząc że może to przyczyną jest.
Wlali 5 litrów i ooooo. Niespodzianka, corsa odpalila. Pomachalam im pojechałam i niestety po jakichś 500 metrach znów zgasła i nie odpalila.
Wscieklam się, zostawiłam ja tam j pojechałam tramwajem do domu.
Chłopaki rano ją zabiorą z powrotem...
Powiedzcie mi. Co jest?? No do cholery, jeszcze w mojej historii motoryzacyjnej nie trafił mi się taki feler. Nawet dnia nią nie jeździłam. Juz prawie tydzień nie mogą dojść co jest z tą zlomką na rzeczy.

Dodam jeszcze iż w trakcie prób odpalania auta, zapach benzyny jest mocno wyczuwalny. Pompa normalnie chodzi.
Ciśnienie paliwa które powinno wynosić 1.2 wynosi 0.9 ale według panów jest ono wystarczające.
Pomóżcie. Może podpowiecie coś panom fachowcom.
Bo.ja przetrzepalam juz chyba całe to forum i nic mi nie pasuje do mojego problemu.
Pozdrawiam
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31 Październik 2014, 00:41   Re: Corsa b 1.4 1996r gaśnie.
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Renia napisał/a:

Ciśnienie paliwa które powinno wynosić 1.2 wynosi 0.9 ale według panów jest ono wystarczające.

Ciśnienie pompy to 1 bar , natomiast regulator paliwa jeśli dobrze pamiętam utrzymuje ciśnienie 0,8 bara więc tu jest wszystko w porządku .
W momencie wystąpienia usterki należałoby zacząć od stwierdzenia czy problem z odpalaniem leży po stronie układu zapłonowego czy braku paliwa , podłączyć pod komputer i sprawdzić czy czujnik położenia wału generuje impulsy w trakcie odpalania (zrywający się sygnał czujnika wału nie zawsze jest interpretowany jako usterka osprzętu) .
Przy zrywającym się sygnale czujnika wału iskra też będzie się pojawiać choć w niewłaściwych momentach , wtrysk paliwa w takiej sytuacji też będzie coś tam sikać .
 
 
     
 ziomas1233


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 49
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżenia: ( 102/3 )
Wysłany: 31 Październik 2014, 05:10   
   Moje auto: CB


Powodów może być wiele?, na początku Podaj czy to jest 8-o czy 16-o zaworowy silnik?.
 
     
 Renia


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Renata
Dołączyła: 26 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Październik 2014, 07:09   
   Moje auto: Corsa b 1,2 16v


Silnik ośmio zaworowy.
Z tym czujnikiem położenia, to nie mogę się z facetami dogadać.
Sugeruję ze to może być to,a oni dalej uparcie twierdzą że nie, bo komputer nie pokazuje usterki.
No nie będę dyskutować, w końcu ja młoda kobieta, a oni mechanicy, co ja tam wiem :P
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31 Październik 2014, 09:34   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Renia napisał/a:

Z tym czujnikiem położenia, to nie mogę się z facetami dogadać.
Sugeruję ze to może być to,a oni dalej uparcie twierdzą że nie, bo komputer nie pokazuje usterki.
No nie będę dyskutować, w końcu ja młoda kobieta, a oni mechanicy, co ja tam wiem :P


Błędy czujnika są sygnalizowane gdy jest przerwa w obwodzie lub gdy rezystancja czujnika znacznie odbiega od normy , gubiący się sygnał tego czujnika jest sygnalizowany tylko na wyższych obrotach i w takiej sytuacji przy odpalaniu niestety nie pojawia się nigdy .
Oczywiście wadliwy sygnał z czujnika wału będzie wzbudzać pracę pompy , jakąś tam iskrę i jak pisałem wcześniej wtrysk też będzie coś posikiwał , jednak żeby mieć pewność co do sprawności czujnika wału trzeba podłączyć autko pod komputer i sprawdzić co dokładnie generuje ów czujnik w momencie gdy pojawia się problem z odpaleniem , i gdy będzie pewność że jest ok. to szukać dalej .
Te silniki są naprawdę mało kapryśne i pracują w miarę poprawnie nawet przy większych awariach osprzętu elektronicznego .
 
 
     
 Renia


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Renata
Dołączyła: 26 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Październik 2014, 09:40   
   Moje auto: Corsa b 1,2 16v


Dziś powtórka z rozrywki. Mechanik normalnie odpalił ja w miejscu w którym ja zostawiłam wczoraj, i pojechał nią na warsztat, jakby nigdy nic... Chodzi jak zegarek.
A ja wsiąde, i nie przyjadę nawet kilometra. Kazałam im wymienić ten czujnik.
Kosztuje nie wiele i myślę że od tego trzeba zacząć.
 
     
 ziomas1233


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 49
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżenia: ( 102/3 )
Wysłany: 31 Październik 2014, 13:26   
   Moje auto: CB


Upewniałem się, z tym ciśnieniem do wersji silnika, dobrze by było mieć wzięte ze szrotu z innego i podmienić niż kupować nowe, najpierw to a później się zobaczy.
 
     
 AZRAEL



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Wiek: 27
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 1 Listopad 2014, 12:22   
   Moje auto: 1.0, 54km, 12v


Miałem podobnie ale z Corsą B 1.0 12v. Autko na niskich obrotach gasnęło.
Próbuj wymienić silniczek krokowy, przeczyścić filtr, czujnik polozenia walu.
W internecie masz dziesiątki takich tematów

Kod:
https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=corsa+b+gasnie+
 
 
     
 Renia


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Renata
Dołączyła: 26 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Listopad 2014, 14:18   
   Moje auto: Corsa b 1,2 16v


No niestety panowie.
To uszczelka pod głowicą ;(
Tak walnela, że widać gołym okiem jak olej wycieka aż bąbelki puszczą na rozgrzanym silniku.
Corsina idzie do na prawy, ale juz nie za moje pieniądze.
Handlarz od którego ją kupiłam, okazał się ta tyle uczciwy, że zabierze ja odda mi kasę.
Szkoda, nie nacieszylam się nią zbyt długo.
Mimo takiego nie miłego początku z tymi samochodami, już przepadłam :) kupie kolejna corsę, i też silnik 1.4.
Dziękuję za rady.
 
     
 ziomas1233


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 49
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżenia: ( 102/3 )
Wysłany: 5 Listopad 2014, 15:57   
   Moje auto: CB


A może diesla 1.5td po 97?.

Pozdrawiam
 
     
 Renia


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Renata
Dołączyła: 26 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Listopad 2014, 18:22   
   Moje auto: Corsa b 1,2 16v


Szczerze, nigdy diesla nie miałam, nie znam się na nich, i choć kusi mnie ekonomia, to martwi wysoki koszt ewentualnych napraw.
No i odpalanie zimą...
Nie wiem. Jeszcze to przemyśle :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa b 1.4 1996r gaśnie.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.