Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:59
[ Corsa B] Kino domowe podłączone do CORSY przez radio
Autor Wiadomość
 AZRAEL



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Wiek: 27
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 29
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 1 Listopad 2014, 12:01   [ Corsa B] Kino domowe podłączone do CORSY przez radio
   Moje auto: 1.0, 54km, 12v


witam.
mam w domu na strychu stare kino domowe (łączna moc to około 300W).
wyglądają one tak:



Czy jeżeli mam takie radio w samochodzie:
http://allegro.pl/radio-s...html#tabsAnchor

to czy da radę podłączyć to kino do tego radia?
radio ma Wyjście na wzmacniacz – gniazdo 2RCA.
Będzie działać?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 20 Marzec 2016, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 ziomas1233


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 49
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżenia: ( 102/3 )
Wysłany: 1 Listopad 2014, 16:15   
   Moje auto: CB


:graty: Jak chcesz normalnie podłączyć wzmacniacz z 230 na 12 volt myśląc że to będzie banglać?. Działać będzie z przetwornicą, lecz za cenę dobrego lepiej drugi wzmacniacz :powodzenia:
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 1 Listopad 2014, 20:31   
   Moje auto: AG Z14XEP


kino domowe zasilane z 230V ma na pewno zasilacz/przetwornice AC/DC na napięcie stałe. Prawdopodobnie napięć jest kilka- zasilanie wzmacniacza - to może być ze 40V, zasilanie sterowania - to 3.3-5V
Teoretycznie dałoby się dobrać odpowiednią przetwornicę DC/DC (np z 12 na 40V) i podpiąć,
ALE:
1) (nawiążę do wypowiedzi przedmówcy) instalacja w samochodzie zaprojektowana jest na napięcie bezpieczne, montaż przetwornicy 12V/230V~ i położenie części instalacji na 230V~w aucie jest kategorycznie niedozwolone /czyt. skrajnie niebezpieczne w momencie przebicia/
2) chcąc zrobić na przetwornicy DC/DC: 300W/12V = 25A (taki max prąd byłby pobierany z AKU, a nawet nieco więcej, co z tym idzie tranzystory w przetwornicy powinny być dostosowane do pracy z takim prądem) -> taka przetwornica nie będzie łatwo dostępna, a już na pewno nie będzie tania.
3) lepiej wyjdziesz na tym wystawiając kino na olx i zysk ze sprzedaży dokładając do jakiegoś używanego wzmacniacza samochodowego ;) kto wie czy nie taniej, na pewno bezpieczniej.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » [ Corsa B] Kino domowe podłączone do CORSY przez radio
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.