Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 19:38
Silnik zgasł w czasie jazdy i nie odpala
Autor Wiadomość
 przemo2769


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Przemysław
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 1
Skąd: sanok
Wysłany: 11 Październik 2014, 12:36   Silnik zgasł w czasie jazdy i nie odpala
   Moje auto: Opel Corsa B 1.0 16V 54 KM


Ostatnio jadąc swoją Corsa B 1.0 16V+ LPG zgasł mi nagle silnik i nie chciał odpalić , odpalił dopiero jak ostygł po 30 minutach , jednak ujechał tylko 3 km i znowu zgasł . Kolega powiedział mi, że to na pewno czujnik położenia wału korbowego i , że trzeba go wymienić. Proszę mi powiedzieć , gdzie on się znajduje , i jak się do niego dostać ? i Jakie narzędzia są do tego potrzebne .

Tu jest zdj , jeśli ktoś by mi zaznaczył na nim gdzie mam jest czujnik , albo gdzie mam szukać i co wykręcić by się do niego dostać byłbym bardzo wdzięczny.

 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Październik 2014, 23:02   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Kolega z dużym prawdopodobieństwem obstawił właściwą usterkę , niestety nikt nie będzie w stanie zaznaczyć czujnika położenia wału na zdjęciu , gdyż czujnik jest dostępny z kanału lub podnośnika .
Czujnik znajduje się z tyłu silnika w bloku , tuż pod rozrusznikiem , przykręcony jest jedną śrubką na klucz 10mm.

Popraw opis , twój silnik jest trzycylindrowy i ma 12 wentyli (1.0 12V , kod silnika X10XE) .
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 12 Październik 2014, 11:23   
   Moje auto: AG Z14XEP


impulsy z czujnika powiązane są z obrotomierzem. Jeśli podczas kręcenia rozrusznikiem obrotomierz pokazuje 300-500 obr/min, to by znaczyło, że czujnik podaje impulsy. Ale nie jestem przekonany czy to wystarczy by potwierdzić lub obalić tezę wadliwości czujnika.
Jak pisze Yosh, podłączenie pod kompa wiele wyjaśni.
 
 
     
 ziomas1233


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 49
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżenia: ( 102/3 )
Wysłany: 12 Październik 2014, 12:37   
   Moje auto: CB


Podłączyć pod kompa i wyjdzie.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Październik 2014, 15:23   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


ziomas1233 napisał/a:
Podłączyć pod kompa i wyjdzie.

Nie mam pewności czy wyjdzie , jeśli dobrze pamiętam u mnie nic nie wychodziło , tylko sygnał z czujnika w trakcie kręcenia cały czas się zrywał a komputer nie interpretował tego jako błąd .
Ktoś tu na forum również miał identyczny problem i przyczyną też był czujnik położenia wału.
Jeśli fachowiec diagnosta zamierza odczytać parametry czujnika w trakcie kręcenia to podłączanie pod komputer ma sens , jeśli zamierza ograniczyć się tylko do odczytania błędu to ja dałbym sobie spokój z podłączaniem pod kompa i od razu wymienił czujnik .
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 15 Październik 2014, 15:54   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Na 99% czujnik położenia wału, też to przerabiałem- dohamowanie i gaśnięcie i musiałem czekać właśnie aż trochę ostygnie, to wtedy dało radę odpalić i jechać. Najgorsze, to że nigdy nie było wiadomo na jakim skrzyżowaniu zgaśnie :nc:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Silnik zgasł w czasie jazdy i nie odpala
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.