Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 19:38
Problem z corsa b na zimnym silniku na paliwie
Autor Wiadomość
 piotrkos


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Tak
Imię: Michał
Wiek: 36
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 1
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 6 Październik 2014, 07:52   Problem z corsa b na zimnym silniku na paliwie
   Moje auto: corsa b C14NZ


Witam
Na wstępie chciałem się przywitać!
Posiadam corsa B silnik C14NZ 1995 rok. Od pewnego czasu samochód na zupełnie zimnym silniku na benzynie nierówno pracuje biega na obrotach jakby chciał zgasnać(na biegu jałowym). Po około 2-3 minutach wszystko wraca do normy dodam, że po przełączeniu na lpg silnik od razu pracuje równo. ECU nie wyświetla żadnych błędów. Poniżej lista czynności które zrobiłem celem zdiagnozowania usterki: sil
-sprawdzenie podciśnień i odm
- wymiana filtra paliwa, test ciśnienia pompy paliwa
-podmiana czujnika temperatury(sprawdzenie napięcia z ECU)
- wymiana świec, przewodów, kopułki
- podmiana TPSa
-poprawa masy silnika
-czyszczenie przepustnicy
Po wykonaniu powyższych czynności w dalszym ciągu to samo:-(((((

[ Dodano: 14 Październik 2014, 13:33 ]
Co może mieć wpływ na powolne, liniowe podnoszenie się obrotów silnika od 0 - 1000 RPM uruchomionego po nocy na benzynie. Dodam, że ciśnienie paliwa jest 0,8 bara. Czy może to być np. wina regulatora ciśnienia paliwa?
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Październik 2014, 12:59   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


A jaką temperaturę wyświetlał ECU na zimnym silniku , czy temperatura silnika po nocy była zbliżona do temperatury otoczenia?
Objawy wskazują na ubogą mieszankę .
Spróbuj podmienić mapsensor , sprawdź kondycję i przepustowość przewodu podciśnieniowego mapsensora .
Dla pewności sprawdź nakrętki i śruby pod pokrywą wtrysku , miałem raz odczynienia z poluzowanymi śrubami i objawy w pierwszym stadium były podobne .

piotrkos napisał/a:
Dodam, że ciśnienie paliwa jest 0,8 bara. Czy może to być np. wina regulatora ciśnienia paliwa?

Cóż , moim zdaniem ciśnienie jest dokładnie takie jak powinno być .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Problem z corsa b na zimnym silniku na paliwie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.