Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 17:23
CHIP
Autor Wiadomość
 bedoa95


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Patryk
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 15
Skąd: Polska
Wysłany: 13 Październik 2014, 21:19   CHIP
   Moje auto: Corsa B 1.4


Znalazłem coś takiego na allegro http://allegro.pl/chip-tu...4648951554.html ktoś może coś o tym powiedzieć?
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 13 Październik 2014, 21:29   Re: CHIP
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


bedoa95 napisał/a:
Znalazłem coś takiego na allegro http://allegro.pl/chip-tu...4648951554.html ktoś może coś o tym powiedzieć?


Proponuję wpisać sobie w google nazwę firmy, która tworzy te cuda i poczytać opinie o ich produktach- opinii jest pełno. Też kiedyś takich cudawianek szukałem, choć spodziewałem się, że nic nie znajdę (no bo niby co można wykrzesać ze starego isuzowskiego diesela bez turbiny?) to jednak znalazłem chip tej firmy do mojego autka... :yye:

Jeżeli masz Corsę z silnikiem 1.4 to proponuję rozejrzeć się za jakimiś kolektorami firmy mantzel, czy lexmaul- tam masz pewny przyrost mocy, ale trzeba wydać troszkę więcej pieniążków...
Pozdrawiam!
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 13 Październik 2014, 21:34   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Słyszałem już o tym wiele opinii, głównie neutralnych (jak było tak jest) wątpię żeby coś pomogło a i możne niekiedy narobić sobie szkody tym czipem. Ale póki nie spróbujesz to się nie dowiesz.
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Październik 2014, 00:12   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Ludzie którzy produkują ten bubel powinni siedzieć za kratkami !
Cudowne pudełeczko z dwoma kabelkami które dodaje więcej mocy niż fachowo obrobiony program w moim V6 :lol1: :nc:
Dla pełnej jasności , nie ma i nikt nigdy nie wyprodukuje chipboxa który byłby w stanie podnieść moc silnika 1,4 mono choćby o magiczne 6 koni .
Ci ludzie dorabiają się na łatwowierności i naiwności ludzi .

Moc silnika można oczywiście podnieść softem :
-poddając obróbce mapę paliwa
-zmieniając kont wyprzedzenia zapłonu
-czy choćby podnosząc podcinkę
Nasuwa się pytanie , czemu nikt nie obrobił softu do 1,4 mono , bo gra nie jest warta świeczki .
 
 
     
 ziomas1233


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 49
Skąd: Biłgoraj
Ostrzeżenia: ( 102/3 )
Wysłany: 14 Październik 2014, 02:13   
   Moje auto: CB


Lepiej zakupić techa 2, za cenę tego i pobawić się i na przyszłość się przyda, starych silników, nie opyla się np. chipować, ani tam kupować lepsze doloty, ostrzejsze wałki, poprostu nie są do tego przystosowane i przyrost mocy i tak będzie znikomy, jak się chce "MOCY PRZYBYWAJ" to lepiej kupić np. dwulitrówke z osprzętem i wtedy się bawić.
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 14 Październik 2014, 11:13   
   Moje auto: AG Z14XEP


cały ten "chip" jak dla mnie to jest magia marketingu!
może być prawdą, że faktycznie podnosi moc - ale kosztem czego nikt tu nie niczego nie powie.
Już wyjaśniam cóż to jest i jak działa. Otóż jest to zazwyczaj zwykły rezystor. Zadanie - oszukanie ECU na temat: a) temperatury powietrza zasysanego ( jak jest zimno, to dawka paliwa jest większa; w zimę auto zawsze ma więcej mocy, ale i więcej pali) lub b) ilości zasysanego powietrza.
Najprościej byłoby oszukać czujnik temperatury wstawiając (nie jestem teraz na 100% pewien czy czujnik jest typu NTC czy PTC - zakładam, że NTC) szeregowo odpowiedni rezystor. To by spotęgowało 'efekt zimy': ECU myśli że jest -20, to pakuje więcej paliwa, auto lepiej się zbiera ;) Tylko że to by było jak jazda polonezem cały czas na ssaniu ;)

Patrząc na ilość przewodów w tym "magicznym" chipie, to nie może być nic innego jak bierny układ elektroniczny - mówiąc w uproszczeniu: ZWYKŁY REZYSTOR, który w sklepie elektronicznym możesz kupić za 10gr. Takiej przebitki to nawet w prowidencie nie mają... Dlatego właśnie dla mnie to jest magia marketingu...
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Październik 2014, 11:16   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


ziomas1233 napisał/a:
starych silników, nie opyla się np. chipować

Wiek nie ma znaczenia , 1,4 mono nie jest po prostu podatny na takie zabiegi , zresztą jak większość jednopunktowych wolnossaków .
Co innego uzbroić taki silnik w osprzęt i wałek od C14SE , i jest około 82KM .
Przeróbka na MPI to chyba najlepsze i najtańsze rozwiązanie na przyrost mocy w tym silniku , oczywiście wcale to nie oznacza że będzie tanio .

[ Dodano: 14 Październik 2014, 12:43 ]
Milion napisał/a:

może być prawdą, że faktycznie podnosi moc - ale kosztem czego nikt tu nie niczego nie powie.

W opisie piszą +25 haha haha taki przyrost nie jest osiągalny nawet w 211 konnej trzy-litrówce opla , ten przyrost mocy to kpina .
Silniki c14nz i x14sz były na mapsensorze i nie miały nawet czujnika temperatury powietrza zasysanego , więc ów cudo zapewne łączy się do mapsensora .
A najzabawniejsze w tym jest to że mapa paliwa i tak po jakimś czasie ulegnie autoadaptacji i sterownik przy pomocy lambdy wykona korektę biorąc na poprawkę odchylony (Cudownym Chipem) parametr .
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 14 Październik 2014, 18:02   
   Moje auto: AG Z14XEP


yosh napisał/a:

W opisie piszą +25

+15 dla małych silników, +25 dla dużych. Biorąc pod uwagęnawet +10 to by była bujda na kółkach.
parametry jak w datasheet'cie chińskiej zabawki - lista pokornych życzeń producenta ;)
 
 
     
 pauloo42


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 60
Skąd: EL
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 12:25   
   Moje auto: CORSA D 1,3 109km


w Łodzi proponuję https://www.facebook.com/glabpl/?fref=ts pełna profeska :ok:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » CHIP
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.