Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 19:51
[ Silnik] Jaki olej oraz grzechotanie po rozgrzaniu silnika
Autor Wiadomość
 hojeczka


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 39
Skąd: Gdynia
  Wysłany: 24 Wrzesień 2014, 21:01   [ Silnik] Jaki olej oraz grzechotanie po rozgrzaniu silnika
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Witam zbliżam się do wymiany oleju aktualnie mam 15w-40 mineralny według etykietki pod maską olej Castrol, i powiem tak według poprzedniego właściciela corsa paliła mu olej , jak ją dostałem w swoję łapska leciało miską, dokręciłem delikatnie i jak ręką odjąć nie leci, na bagnecie to praktycznie stoi w miejscu, chciałbym zmienić olej na 10w40 ale czy tak można skoro był zalany 15w40 ? dodam że corsina ma przejechane już 296tyś więc mam mętlik czy wymienić na 15w40 tak jak było czy nie męczyć dobrego silnika minerałem i wlać półsyntetyk 10w40 nie znalazłem ani na forum ani na google zadawalających mnie wyników dlatego zwracam się z prośbą o pomoc :)

Druga sprawa ... jak silnik się rozgrzeje jest te 92*-95*(na wskaźniku) to tak jak by z nad trzeciego cilindra zawory klekotały ale nie tak jak traktor tylko tak ... średnio głośno moje zdanie to wina własnie tego oleju że już stracił swoje właściwości i dlatego po rozgrzaniu tak poklekuje że tak powiem :P czy mogą być inne przyczyny po rozgrzaniu silnika ze tak sie dzieje ? też bym prosił o odpowiedz w miarę mozliwośći i chęci "help"


a co pisze o tym w ksiąsce od opla corsy b ? jaki olej powinnen być ogólnie ?
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 24 Wrzesień 2014, 21:49   
   Moje auto: AG Z14XEP


jeśli to ecotec, to książka mówi, że 5W40 lub 10W40 być powinien. Ale spokojnie, wiele kosiarek jeździ z 15W40 i żyje ;) jeśli auto jeździło na 15W40 i nie chcesz kłopotów, to najlepiej nie zmieniać.
Chcąc zmienić na 10W40 musiałbyś wypłukać silnik, a to może się skończyć bardzo róźnie, najczęściej wypłukaniem nagaru, który również uszczelnia wycieki - więc mógłby Ci lać się olej z każdej dziury, nie wspominając o przepuszczaniu na pierścieniach.
Z jednej strony 15W40 nie jest dobry dla ecoteca, z drugiej strony płukanka silnika może źle się skończyć.
Ja sam mam 15W40, wymieniam sezonowo - co 8-9 kkm i jest ok. Póki co z wyciekami sobie poradziłem, a do płukanki chyba mi niezbyt spieszno ;) Może jak się dorobię własnego garażu, to wtedy wypłuczę...
Na pewno na forum jest co najmniej 2 osoby które zeszły z 15W40 na 10W40, a zdaje się, że yosh nawet do 5W40, ale zrobił to z głową :brawo1:

---
dodano:
ok, już widzę, że to nie ecotec ;)
 
 
     
 hojeczka


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24 Wrzesień 2014, 23:14   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


dzięki za szybką odpowiedz :) więc...chyba zostanę przy 15W40 iż ponieważ nie chce się bawić w płukanie silnika większy koszt niż zysk moim zdaniem :) a najlepiej jakiej marki/firmy olej wlać ?bo jest dużo tego ale jaki jakościowo i cenowo byłby odpowiedni do silnika tego typu i przebiegu ? :wstyd:
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 25 Wrzesień 2014, 20:57   
   Moje auto: AG Z14XEP


ja leję Mobil 15W40 Super 1000
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Jaki olej oraz grzechotanie po rozgrzaniu silnika
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.