Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:17
Sterownik Komputera
Autor Wiadomość
 insert12345


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Oskar
Wiek: 27
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 26 Sierpień 2014, 14:10   Sterownik Komputera
   Moje auto: Opel Corsa C 1.4 Twinport/Vectra C


Hey wszystkim.Moja corsa od ok miesiąca stoi u mechanika który zdiagnozował ,że popsuł się sterownik komputera.Wydaje mi sie ,że diagnoza trafiona bo na internecie czytałem i inni mieli takie same objawy jak ja.Problem polega na tym ,że nigdzie nie mogę znaleźć tego elementu.
W samochodzie jest silnik 1.4 Z14XEP i najtańszy używany sterownik jaki znalazłem jest za 650 zł co wydaje mi sie kosmiczna ceną w porównaniu do tych z innych silników.(http://allegro.pl/komputer-sterownik-opel-corsa-c-0261207721-qd-i4501667288.html)
Sterownik musi mieć oznaczenie QD bo taki jest w moim samochodzie.Nie mam juz pomysłów co robić, jestem bez auta już z miesiąc , przeglądam allegro i olx 2 razy dziennie ale nic nie ma a mechanik mówi ,że trzeba czekać aż coś ciekawego sie pojawi.
Jeżeli wiecie gdzie można kupić taki element za normalne pieniądze proszę, dajcie znać bo juz nie mam siły na to wszystko :(

ps w ASO zażądali za nowy sterownik z robocizną 1400zł ...

Pozdrawiam
 
     
 Jargon
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Sierpień 2014, 20:32   

Witam
Słuchaj znajdź na MotoALLegro rozbitą Corse C z twoim silnikiem na części i zapytaj o sterownik do kompa i może się coś uda albo cały komp.
Pozdrawiam
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Sierpień 2014, 00:34   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


I to nie koniec problemów , bo będzie potrzebny jeszcze jakiś mądry majster który sparuje zakupiony sterownik z immobilizerem .
 
 
     
 insert12345


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Oskar
Wiek: 27
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 27 Sierpień 2014, 12:31   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.4 Twinport/Vectra C


Dzięki za odpowiedzi, niestety ale nic nie ma, zapomniałem dodać ,że również szukam codziennie na najpopularniejszych serwisach rozbitków ale nie ma nic z takim silnikiem.O zaprogramowanie się akurat nie martwię bo ten mechanik powiedział ,że już nie raz programował takie coś

No nic, to jak majster powiedział, trzeba czekać bo wyjścia nie ma jak na razie ..
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 27 Sierpień 2014, 19:52   
   Moje auto: AG Z14XEP


jeśłi sterownik jest zrobiony standardowo - czyli wewnątrz masz płytkę i układy scalone lutowane, a nie jako hybryda (czyli wszystko od razu wytrawione na półprzewoniku, czyli jako jedna całość, bez możliwości wylutowania czegokolwiek), to nie musi być oznaczenie literowa takie same - przelutujesz pamięć ze swojego i nawet nie będzie trzeba programować imo. Tylko najpierw upewnij się że da się wylutować pamięć, bo ja się na tym przejechałem już (ale inny silnik, więc jest szansa).
Oznaczenie literowe zwykle dotyczyło zawartości pamięci (np inne mapy dla 1.2, inne dla 1.4 itp)

--
przeszukując googla, chyba muszę niestety stwierdzić że Bosh ME7.6.1 to niestety hybryda - a więc nici z przeszczepu pamięci, jak również z przeprogramowania sterownika np z Z12XEP, albo pd jakiegoś auta z włoskiej stajni.
 
 
     
 insert12345


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Oskar
Wiek: 27
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 28 Sierpień 2014, 16:44   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.4 Twinport/Vectra C


Jest to na 100% hybryda (przynajmniej tak twierdzi mechanik)
Sytuacja wydaje się być bez wyjścia więc niestety ale w przyszłym tyg będe musiał kupić sterownik w ASO
 
     
 slawek7


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 46
Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 140
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Wrzesień 2014, 06:32   
   Moje auto: Corsa B X10XE


A czystej ciekawości. Jakie miałeś objawy, ze stwierdzono uszkodzony sterownik?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Sterownik Komputera
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.