Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:26
[ Silnik] Wyciek płynu chłodniczego
Autor Wiadomość
 Nodd


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd: rabka-zdrój
Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 17:25   [ Silnik] Wyciek płynu chłodniczego
   Moje auto: Opel corsa 1,4 16v C14XE


Witam. Nie dawno zakupiłem opla corse 1.4Si i mam problem a mianowicie.
Oddałem samochód do warsztatu by wymieniono mi egr(bardzo ciężki dostęp) I mechanik przy tym poruszał prawdopodobnie przewody od płynu chłodniczego co poskutkowało pęknięciem jednego takiego przewodu. Ok wymieniłem. Wszystko dobrze jednak zauważyłem dosyć znaczny ubytek płynu.
Sprawdzałem samochód jak i na zimnym tak i na gorącym silniku pod względem wycieków(podłożony karton pod silnik) i nic nie kapie(przynajmniej w ciągu godziny) jednak w zbiorniczku ubywa płynu. Tak około pól centymetra na 2 dni. Dodam iż układ odpowietrzony, do środka się nie leje bo wszystko suche. Korek oleju nie daje oznak by płyn mieszał się z olejem. Bagnet oleju pokazuje ze olej jest dobry nie zmieszany z wodą. Płyn w zbiorniczku nie posiada pęcherzyków "gazu".

Nie wiem już co robić. Zakładałem uszczelkę pod głowicą jednak wtedy było by znać w oleju. A w ciemno to wymieniać to zbyt kosztowne.


PS. Popraw post o polskie znaki (ą,ę,ć,ł itp.
Ostatnio zmieniony przez Nodd 16 Wrzesień 2014, 23:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 dzyna2000



Informacje
malopolskie

Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: ZAKOPANE
Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 20:36   
   Moje auto: Corsa A 20SEH


Nodd, Możesz mieć pękniętą uszczelkę pod głowicą i płyn chłodniczy nie zawsze znajduje się w oleju.Zostaje spalany przez silnik.Pojeździj trochę ,potem złap za węże i sprawdź czy nie są spuchnięte.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 22:08   Re: Wyciek płynu chłodniczego
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Nodd napisał/a:
Zakladalem uszczelke pod głowicą jednak wtedy było by znac w oleju.

Bzdura , sytuacja w której płyn przez uszkodzoną uszczelkę przedostaje się do oleju zdarza się niezwykle rzadko , na ogół dostaje się do komory spalania czego efektem jest nieco większa ilość pary z wydechu .
Jak pisał "dzyna2000" sprawdź czy węże nie robią się zbyt szybko twarde , najlepiej na zimnym silniku bo na rozgrzanym ciśnienie w układzie chłodzenia występuje zawsze .

Po opisanych problemach z wymianą EGR domyślam się że chodzi o silnik 1,4 16v czyli C14XE .
 
 
     
 Nodd


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 30
Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd: rabka-zdrój
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 23:40   
   Moje auto: Opel corsa 1,4 16v C14XE


Witam ponownie. Dziś udało mi się wjechać na mini rampę i sprawdzić co i jak. Sprawdziłem wszystkie opaski na wężach po dokręcałem wszystko na max. Odpaliłem samochód i się zaczęło lać.
http://zapodaj.net/148f2ad81a71d.jpg.html
W tym miejscu obok tej śruby zbiera się płyn jednak nie mam pojęcia skąd się on bierze bo nie mam jak tego sprawdzić. I nie z tego węza nad tą śrubą bo jest suchy.
Płyn zbiera się w tym miejscu
http://zapodaj.net/148f2ad81a71d.jpg.html
Po czym spływa na dól.
Jakieś sugestie?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Wyciek płynu chłodniczego
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.