Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 17:24
Nierówna praca silnika oraz brak mocy tylko na PB
Autor Wiadomość
 krystiaan


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krystian
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Czudec
Wysłany: 24 Lipiec 2014, 22:55   Nierówna praca silnika oraz brak mocy tylko na PB
   Moje auto: Corsa B


Witam, mam Corse B z 1997 z silnikiem 1,4 8V z LPG w automacie a problem polega na tym że jak próbuję ruszać na zimnym silniku to auto jest zmulone, nie chce przyspieszać a przy zatrzymaniu szarpie, nie zaświeca się żadna kontrolka i tak się dzieje tylko na benzynie gdy przełączę na gaz nawet w momencie przyspieszania gdy jest zmlone to auto zaczyna normalnie jechać, więc wg mnie jest problem z układem PB. Czy ktoś ma jakiś pomysł bo mi przychodzi do głowy 2 rzeczy:
1. przytkane sitko przy pompie paliwa w zbiorniku paliwa jeśli w Corsie jest coś takiego bo sam nie wiem
2. problem z wtryskiem paliwa...
Jeśli macie jakieś pomysły lub doświadczenia to napiszcie proszę bo mnie już żona męczy że nie będzie już więcej nim jeździć :/
 
     
 dexter1992


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Wiek: 31
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 14
Skąd: Siucice
Wysłany: 25 Lipiec 2014, 09:42   
   Moje auto: Corsa B


W baku paliwa jest filtr, wyciągasz pompkę i jest od dołu. Może to być wina świec czy czegoś innego.
 
 
     
 krystiaan


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krystian
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Czudec
Wysłany: 25 Lipiec 2014, 10:18   
   Moje auto: Corsa B


świece dobre, przewody zapłonowe też wymienione
a czy do dem/mont pompki w zbiorniku paliwa jest potrzebny jakiś klucz i czy trzeba oring pod nakrętkę??
 
     
 dexter1992


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Wiek: 31
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 14
Skąd: Siucice
Wysłany: 25 Lipiec 2014, 15:40   
   Moje auto: Corsa B


Odchylisz siedzenia, zdejmiesz ten koc, odłączysz kostkę, zdejmiesz 2 wężyki odkręcasz pierścień i schodzi. Tylko pompka jest pewnie przykręcona tylko nie pamiętam w którą stronę trzeba przekręcić aby ją wyjąć.
 
 
     
 krystiaan


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krystian
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Czudec
Wysłany: 25 Lipiec 2014, 16:20   
   Moje auto: Corsa B


a co z tym oringiem pod nakretka??
 
     
 dexter1992


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Wiek: 31
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 14
Skąd: Siucice
Wysłany: 26 Lipiec 2014, 08:00   
   Moje auto: Corsa B


Chodzi Ci o ten srebrny ? Normalnie się go przekręca i wychodzi.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Lipiec 2014, 22:22   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Po pierwsze , jeśli są jakieś wątpliwości co do paliwa to należy zacząć od pomiaru ciśnienia na przewodzie zasilającym w okolicach wtrysku paliwa , jeśli dobrze pamiętam powinno wynosić 0,8 bara .
Szczerze powiedziawszy wątpię że będzie to przyczyna niewłaściwej pracy , przede wszystkim zacząłbym od podłączenia pod komputer i sprawdzenia wskazań temperatury silnika , potem sprawdziłbym z poziomu komputera mapsensor i jego przewód podciśnienia .
W następnej kolejności sprawdziłbym ciśnienie paliwa , na jałowych obrotach i na pełnym otwarciu przepustnicy .
Kontrolka check zaświeca się tylko wtedy gdy wskazanie jakiegoś czujnika wychodzi poza granice parametru pomiarowego , nie zawsze zaświeci się gdy pomiar jest błędny , często tyczy się to czujnika temperatury który na rozgrzanym silniku potrafi wskazywać coś zupełnie innego .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Nierówna praca silnika oraz brak mocy tylko na PB
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.