Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
[Elektryka] Problem z zamkiem drzwi
Autor Wiadomość
 kris2207


Informacje
slaskie

Imię: Krzysztof
Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 24
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2 Lipiec 2014, 21:52   [Elektryka] Problem z zamkiem drzwi
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3


Witam,mam problem-posiadam centralny zamek+pilot,jak zamykam drzwi to co jakis czas nie zamykają sie drzwi tylne i mozna je otworzyc jak autko się zamka albo otwiera,słychac jak w drzwiach mechanizm dziala jak zamykam i otwieram,problem ten wystepuje nie zawsze czaesem uda sie zamknac a czasem nie.Niewiem co moze byc przyczyna tego czy trzeba bedzie rozbierac tapicerke z drzwi, moze ktos z was tez mial albo ma taki problem i juz to przerabieł, Pozdrawiam wszyskich klubowiczów.
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 19:20   Re: Problem z zamkiem drzwi
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


kris2207 napisał/a:
Witam,mam problem-posiadam centralny zamek+pilot,jak zamykam drzwi to co jakis czas nie zamykają sie drzwi tylne i mozna je otworzyc jak autko się zamka albo otwiera,słychac jak w drzwiach mechanizm dziala jak zamykam i otwieram,problem ten wystepuje nie zawsze czaesem uda sie zamknac a czasem nie.Niewiem co moze byc przyczyna tego czy trzeba bedzie rozbierac tapicerke z drzwi, moze ktos z was tez mial albo ma taki problem i juz to przerabieł, Pozdrawiam wszyskich klubowiczów.


miałem tak w prawych drzwiach od pasażera. wypsikałem zamek, wkładkę, i wszystko dookoła wd-40 i od tamtej chwili drzwi zamykają się za każdym razem. Nie ściągałem tapicerki nawet. W sumie dobrze że zadziałało bo już myślałem że będę musiał rozbebeszać drzwi. Spróbuj a nóż...
 
 
     
 kris2207


Informacje
slaskie

Imię: Krzysztof
Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 24
Skąd: Żywiec
Wysłany: 4 Lipiec 2014, 11:57   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3


WD nie pomoglo teraz to juz ani raz sie nie da zablokowac
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 4 Lipiec 2014, 22:07   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


kris2207 napisał/a:
WD nie pomoglo teraz to juz ani raz sie nie da zablokowac



Spróbuj go "rozruszać" zamykaj, otwieraj. Tam jest taki bolec do odblokowywania. Jeśli po wypsikaniu przestał całkowicie się zamykać uważam że to po prostu gdzieś zły styk. Może jakaś kostka zaśniedziała.
 
 
     
 kris2207


Informacje
slaskie

Imię: Krzysztof
Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 24
Skąd: Żywiec
Wysłany: 18 Lipiec 2014, 22:07   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3


Wymieniłem całą kasete zamka padał siłownik zamka którego nie dało się wymienić trzeba było wymienić całość, temat zamykam
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 19 Lipiec 2014, 08:42   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


kris2207 napisał/a:
Wymieniłem całą kasete zamka padał siłownik zamka którego nie dało się wymienić trzeba było wymienić całość, temat zamykam


Ile Cię to kosztowało. Jest z tym dużo roboty ?
 
 
     
 kris2207


Informacje
slaskie

Imię: Krzysztof
Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 24
Skąd: Żywiec
Wysłany: 19 Lipiec 2014, 22:24   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3


100zł zamek oczywiście używany ale tfafiłem prawie jak nówka wymiana 30zł teraz wszystko hula jak trzeba roboty z tym dużo nie ma jak widziałem jak montuje to mechanik to naprawde nic trudnego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Problem z zamkiem drzwi
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.