Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:37
[ Silnik] Silnik nie odpala - "CYK" spod maski
Autor Wiadomość
 piedzik


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Maciej
Wiek: 37
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Katowice
  Wysłany: 12 Lipiec 2014, 21:11   [ Silnik] Silnik nie odpala - "CYK" spod maski
   Moje auto: Corsa D - 1.3 CTDI


Cześć! To mój pierwszy post i od razu mam pytanie / problem, który jak mam nadzieję, pomożecie mi rozwiązać.
Corsa D - 1.3 CTDI - 2007
Co do samej sprawy to przedstawia się następująco:
Jakiś miesiąc temu, pojawiła się pewna usterka która objawiała się w dziwny sposób, po przejechaniu około 25-30 km zaparkowałem pod marketem, nie było mnie z 20 minut, przychodzę z powrotem przekręcam kluczyć zaświecają się kontrolki, silnik nie odpala, a spod maski słychać "CYK".
Po kilku próbach auto odpaliło, dojechałem pod dom, zaparkowałem wyłączyłem silnik, chciałem sprawdzić czy trybi i znów to samo.
Zaprzyjaźniony mechanik podjechał i stwierdził, że to akumulator, po wymianie akumulatora, problem się nie powtarzał, aż do dzisiaj, kiedy to znowu po przejechaniu zaledwie 15 km, stanąłem, rozładowałem towar, wsiadam i znowu "CYK"... Powiedzcie, że macie jakiś pomysł, co to może być.
 
     
 lejm


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Koszalin
Wysłany: 13 Lipiec 2014, 09:58   
   Moje auto: Corsa D Z13DTJ


Przerabiałem to ostatnio u siebie - rozrusznik. Regeneracja - wymiana szczotek i elektromagnesu - koszt 150 PLN. Demontaż i ponowny montaż we własnym zakresie, więc nie wiem ile to by mogło kosztować w warsztacie.

Nie twierdzę, że zarówno szczotki i elektromagnes masz do wymiany, ale z pewnością jedno z dwojga.

O ile wymiana elektromagnesu to nic trudnego i można by spróbować samemu, jeżeli uda się kupić takowy, to szczotki w moim rozruszniku są, z jednej strony przygrzane do obudowy szczotkotrzymacza, z drugiej do drutu wewnątrz szczotkotrzymacza, a sam szczotkotrzymacz jest nie do kupienia, więc należało przygrzać nowe szczotki.

Demontaż rozrusznika trochę upierdliwy - najpierw od góry trzeba wyjąć akumulator i jego podstawę. Odkręcić śrubę ukrytą pod zaślepką w obudowie skrzyni biegów. Uwaga: to jest śruba na imbus "6", a nie, jak piszą na innych forach, torx! Trzeba uważać, żeby jej nie zgubić w czeluściach obudowy skrzyni - najlepiej okleić klucz taśmą tak, żeby wchodził ciasno i śruba nie spadła. Namagnesowywanie klucza wg mnie to słabe rozwiązanie. Na koniec od dołu (potrzeba podnieść auto, lub z kanału) odkręcić drugą śrubę oraz przewody i rozrusznik powinien wyjść.
 
     
 piedzik


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Maciej
Wiek: 37
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Lipiec 2014, 11:40   
   Moje auto: Corsa D - 1.3 CTDI


Dzięki Lejm, przynajmniej wiem, czego mogę się spodziewać u mechanika.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Silnik nie odpala - "CYK" spod maski
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.