Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 19:51
[ Silnik] Obroty Corsa 1.0 12V
Autor Wiadomość
 spanbroek


Informacje
podkarpackie

Imię: Kamil
Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 09:25   [ Silnik] Obroty Corsa 1.0 12V
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Witam, problem jest następujący.
Corsa podczas odpalania nie łapie obrotów i gaśnie, za każdym razem muszę dodawać jej gazu. Sporadycznie przy ruszaniu zdarza się ten sam problem, pasowałoby żebym to zrobił jak najszybciej proszę o szybką diagnozę. Pozdrawiam :)
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 11:20   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Za regulację obrotów jałowych odpowiada silnik krokowy , skoro nie reguluje to znaczy że jest do wymiany .
 
 
     
 encholex


Informacje
podkarpackie

Imię: Johnny
Dołączył: 03 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 18:38   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Witam,

Miałem ten sam problem tylko przy włączonym zapłonie pykał mi ten "krokowy" i miałem check engine. Generalnie sprawdź ten nastawnik przepustnicy bo może po prostu się zaciął, zabrudził lub gdzieś nie łączą przewody. Cały mój problem opisałem tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2454789.html

Powodzenia !
 
     
 spanbroek


Informacje
podkarpackie

Imię: Kamil
Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 19:46   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


byłem u mechanika, zdiagnozował to jako, cytując " czujnik temperatury silnika do komputera" możecie mi to wytłumaczyć? Oraz mniej więcej napisać taką pospolitą nazwę tej części?

_

W mechanice jestem noga, dlatego każda jakaś wasza sugestia to dla mnie możliwość nauki, z góry pozdrawiam i dzięki za pomoc :)
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Lipiec 2014, 23:14   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Sam chciałem podsunąć taką myśl , sterownik silnika ma swój czujnik temperatury i za jego pomocą dostosowuje dawkę paliwa do temperatury silnika .
Błąd tego czujnika nie zawsze się wyświetla , jednak po podłączeniu komputera można łatwo zweryfikować temperaturę i porównać wartość odczytywaną przez sterownik silnika z tą na zegarach .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Obroty Corsa 1.0 12V
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.