Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:43
[ Corsa C] Swap na Z18XE
Autor Wiadomość
 Cromiell


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Michał
Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: Śląsk
Wysłany: 5 Czerwiec 2014, 20:39   [ Corsa C] Swap na Z18XE
   Moje auto: Corsa C 1.2 Twinport ECOTEC 80KM


Witam wszystkich!

Na wstępie zaznaczam, że dopiero się "wdrażam" w temat i dlatego za wszelkie błędy kardynalne z góry przepraszam. :) Ogólnie jestem posiadaczem Corsy C 1.2 Twinport.
Nosiłem się z zamiarem kupna czegoś nowszego, ale szperając w necie natrafiłem na sporo ciekawych przeróbek Corsy. Pomyślałem sobie, że po przeróbkach może być równie ciekawie a i autko na chwilę obecną mi idealnie odpowiada.

No i właśnie... W mojej młodej głowie pojawiła się myśl "swapnięcia" mojego 1.2 Z12XE (75KM) na 1.8 Z18XE (125KM). Z mechaniką do tej pory nie miałem do czynienia dlatego wiadomo, że i tak musiałbym skorzystać z czyichś usług ale mniejsza o to. Moje główne pytanie brzmi jaki byłby całkowity koszt takiej modernizacji? Jak ze skrzynią? Co dodatkowo trzeba by obowiązkowo wymienić? Dodatkowo moja Corsa ma instalację LPG BRC założoną więc to też byłoby do przepięcia.
Oczywiście ten konkretny silnik to tylko mój pomysł i do końca nie wiem jak sprawdziłoby się to w rzeczywistości. Proszę o porady co ewentualnie można tam wsadzić (nie chodzi mi o 190 kucy pod maską).

Z góry dzięki za wyrozumiałość i cenne porady, pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 16 Lipiec 2016, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 7 Czerwiec 2014, 22:25   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jako "Rozbieracz" Cors C powiem Ci co wstępnie potrzebujesz przypuszczam ze będzie to wymagało uzupełnienia.

Potrzebował będziesz:
Łapy pod Silnik 1.8
Silnik i wiązkę (to chyba oczywiste)- pasuje też z Merivy jak byś szukał
Przypuszczam ale nie jestem pewny dolny wózek bo Chyba powyżej 1.4 był inny .
Skrzynia Biegów z 1.2 może się okazać za krótka i nie pasować ale nie koniecznie - mi Osobiście się wydaje ze powinna pasować ale z przełożeniem pojęcia nie mam
Nie pamiętam dokładnie ale wydaje mi się też ze modernizacji będzie podlegać Układ Hamulcowy 1.8 miały Tarcze z Tyłu i Przód większej średnicy

Co do Instalacji LPG- na pewno Wtryskiwacze odpowiednie do Jednostki którą wrzucasz i Sterownik Który ogarnie Moc Nowego Silnika.

Co do Opcji do wsadzenia. 1.8 Jest Najmocniejszy bez problemowym silnikiem ( bo w Corsie C był) Później Można Próbować 2.0 T z Astry w Odpowiednich wariantach Mocy ( ale to Już zależnie od Kasy)

Na koniec Koszta: Generalnie Trzeba powiedzieć Kilka Tysięcy bo wszystko zależy od Tego Ile dasz za Potrzebne do przeszczepu części , czy silnik dawca będzie wymagał jakiś dodatkowych serwisów no i ile powie mechanik za modyfikację

To Moja wiedza Teoretyczna - A dla Ciebie zarys- Czekam na wypowiedzi Bardziej rzeczowe.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » SWAP - zmiany i modyfikacje silników » [ Corsa C] Swap na Z18XE
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.