Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 11:27
Instalacja LPG corsa d 1.2 16v
Autor Wiadomość
 grzegorzmce


Informacje
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: mysłowice
Wysłany: 23 Marzec 2013, 18:36   

U mnie też raczej byle jak tego nie stroili bo koleś podpiął kompa jechał autem i to ustawiał. No ale z ciekawych rzeczy przejechałem pierwsze 100km spalanie 8l głównie w mieście odliczając to co przejechałem na Pb spalanie na Pb miałem na poziomie 7-8 w mieście w trasie 6-6.5
Prędkość max na gazie 165 taka sama była na Pb
Auto jeździ płynnie obroty nie falują.
Teraz będę jechał na gazie aż się skończy butla wtedy znów podam średnie spalanie.
No u mnie też słychać wtryski jak cykają fakt faktem za ciche one nie są ale może z tym jak diesel to przesadziłem:)

[ Dodano: 1 Kwiecień 2013, 19:07 ]
No to tak pierwszy zbiornik poszedł:) Przejechałem na nim około 400 km spalanie około 8l gazu zbiornik pojemności 33 litry. Hmm przy wypadzie nad morze będę musiał 2 razy zatankować:/ Ale w końcu trzeba zrobić przerwe jak się jedzie 600 km choć to dopiero w wakacje
 
 
     
 supermarcinmh


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Wiek: 41
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Piechowice
Wysłany: 29 Wrzesień 2013, 19:20   

Ja jeżdżę corsą z 2007r. gaz był zainstalowany rok później, autkiem pomykam już prawie rok i problemów nie ma. Jedyna wada to przy większej trasie olej znika w oczach (ok 100ml na 1000km), problemu nie ma na benzynie i podczas spokojnej jazdy po mieście. Silnik chodzi tak samo (w miarę cicho) na benzynie jak na gazie jednak na tym drugim zauważalna (mniejsza) różnica w mocy. instalacja Prinz zakładana prawdopodobnie w Niemczech bo stamtąd auto.
 
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Listopad 2013, 11:14   
   Moje auto: corsovectroastra


no ja jutro montuję gaz do mojej corsy tylko ze względu na to że się przeprowadzam 35km za miasto :)
instalacja po rozmowach z kolegami co maja rózne instalacje i z warsztatami (każdy co innego proponuje) skusiłem się na sekwencję STAG 300 isa2 wtryski HANA i chyba tak to się nazywa reduktor Zavoli S (150km) zbiornik w koło zapasowe 44l max jaki wejdzie czyli ok 36-37l gazu.

Zobaczymy jak to będzie działać

Mam pytanko co ze świecami bo różne opinie piszą że nie wymienia się na sekwencji albo częściej mam dopiero 64tys.km przebiegu przez prawie 6 lat więc nie wiem czy zostawić czy wymienić??
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 24 Listopad 2013, 16:58   
   Moje auto: ASTRA G


dobra konfiguracja, będziesz zadowolony. świece przy lpg wymieniaj nie rzadziej niż 20 tys. to tylko 50 zł a iskra będzie zawsze.
 
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Listopad 2013, 20:24   
   Moje auto: corsovectroastra


aha tylko nie wiem czy już zmienić czy za te 20 tys km?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 25 Listopad 2013, 19:22   
   Moje auto: ASTRA G


nie żałuj daj nowe świeczki jak zakładasz nową instalację. Pierwsze prawo przy LPG - silnik musi chodzić wzorowo na benzynie. Drugie prawo - elektryka w nienagannym stanie. Świece kopułka, kable, działająca przepływka i sonda lambda - w zależności od silnika są podstawą.
 
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Listopad 2013, 21:41   
   Moje auto: corsovectroastra


oki to kupię za 1000km regulacja to wymienia od razu

no instalka założona ciekawe zbiornik wpakowali na maxa 48l zatankowali 9l a potem ja jeszcze 27,4l według mnie trochę mało weszło ale może to zależy od stacji?

No już ponad 1400km na gazie

do 1000km spalanie to aż szok 9,2l na 100km fakt nogę mam ciężką i 140km/h na autostradzie kulałem i trochę miasto ale to i tak dużo przy 1000km regulacja i już dwa tankowania za mną i spalanie w końcu normalne 7,4l/100km więc jestem zadowolony :)
 
 
     
 grzegorzmce


Informacje
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: mysłowice
Wysłany: 23 Maj 2014, 17:24   

Witam już ponad rok na gazie mogę powiedzieć tyle pali 8 8.5 czasem nawet było i 7.5. Bez większych problemów było i jest do tej pory raz jakiś tam czujnik w gazichu nawalił ale w ramach gwarancji naprawiono przejechałem 18k kilometrów. Generalnie razem z Pb wychodzi ok 100 zł na 400 kilometrów. Następna relacja za rok:)
 
 
     
 kubi79


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 8
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Maj 2014, 14:28   
   Moje auto: corsa


Witam.
Dla porównania
u mnie instalacja Zenit ProOBD, hanna, silink 1,4 100KM
9litrów gazu, cykl mieszany
32tysiace zrobione na gazie przez 1,5 roku :)
wszystko wporządku nic się nie dzieje silnik A14XER
Pozdrawiam
Adam
 
 
     
 Piotrek85


Informacje
podlaskie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Dołączył: 06 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Białystok
Wysłany: 6 Czerwiec 2014, 17:30   
   Moje auto: Corsa D 1.2 5d 2008


Witam.

Chciałbym dodać od siebie, że miałem mieszane uczucia na początku jazdy na gazie. Posiadam Opla Corsę 1.2 2008 z silnikiem Z12XEP. Auto kupiłem rok temu i miało już zainstalowany gaz: STAG 300, wtryskiwacze Valtek oraz reduktor Zavoli. Na początku jazda na gazie może nie była bardzo problemowa, ale często zapalała się żółta kontrolka check engine oraz auto nie odpalało za pierwszym razem po nocy spędzonej na parkingu. Po zrobieniu 3 tyś. kilometrów uznałem, że pora zrobić serwis instalacji. Pojechałem do serwisu, który miał dobre opinie wśród moich znajomych. Osoba serwisująca stwierdziła, że instalacja była źle ustawiona (stąd kontrolka check engine), oraz, że reduktor powoli już kończy swoją żywotność (problem z uruchamianiem po nocy). Oba problemy zostały usunięte z zaznaczeniem, że reduktor przy następnym serwisie będzie już do wymiany. Następne 10 tyś. km jeździłem bez żadnych problemów. Przy kolejnym serwisie wymieniłem wtryski na czarne Hana oraz nowy reduktor Zavoli. Nowe wtryski Hana pracują bardzo cicho, na pewno nie głośniej niż wtryski benzyny.

Do dnia dzisiejszego przejechałem autem 24 tyś km i mogę stwierdzić, że jazda na gazie może być bezproblemowa pod warunkiem odpowiednio ustawionej i serwisowanej instalacji gazowej.

Pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Instalacja LPG corsa d 1.2 16v
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.