Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 10:30
Drążki kierownicze czy przekładnia (maglownica) Corsa B
Autor Wiadomość
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Marzec 2009, 19:20   Drążki kierownicze czy przekładnia (maglownica) Corsa B

Witam. Mam pewien problem. Od jakiegoś już czasu mam bicie na kierownicy. Szczególnie teraz to czuję po założeniu szerszych felg i obniżeniu zawieszenia. Zacząłem szukać problemu i niepokoi mnie jedna rzecz. Podczas szybkich krótkich ruchów kierownicą słychać lekkie stukanie z maglownicy.

I teraz pytanie. Czy przerabiał już ktoś podobne objawy??

- bicie przy prędkości ok 90 - 110 km/h które nie występuje zawsze.
- czuć że kolo wpada w wibracje i nim szarpie jakby coś było luźne
- stuki podczas jazdy po nierównościach

- bicie występuje na każdym komplecie kół w tych samych zakresach prędkości więc raczej wyważenie kół odpada
- na stacji diagnostycznej nie stwierdzono żadnych luzów w zawieszeniu
- wymienione końcówki drążków kierowniczych
- wymienione tarcze i klocki

O to wszystko podejrzewam maglownicę lub drążki kierownicze ( tzw. jabłka pod gumową osłona) Czy miał już ktoś taki problem i czy jest jakiś sposób na sprawdzenie co z tych dwóch rzeczy nawala?? Próbowałem odkręcając końcówkę drążka od zwrotnicy i szarpiąc za drążek ale wtedy niema żadnych stuków. Po skręceniu do kupy szarpiąc za koło słychać tak jak przy ruchach kierownicy. Przypominam końcówki wymienione (Febi bilstein).

Sorki że trochę takie masło maślane ale mam tys. myśli na sekundę przez to g.....


Proszę o jakieś pomysły. Pozdrawiam
 
     
 sztux


Informacje
warminsko mazurskie

Imię: Sławek
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Norway
Wysłany: 1 Czerwiec 2014, 22:29   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Bania26 napisał/a:
Witam, Przerabiałem to u siebie, przekładnie sprawdza się w taki sposób: siadasz do samochodu, silnik nie pracuje, musi być cicho, delikatnie, powoli, kręcisz kierownicą raz w lewo raz w prawo i słuchasz co się dzieje, powinno być słychać takie głuche stuknięcia, przeskoki, są to objawy uszkodzonej przekładni. Ważne jest też przy tym aby samochód był suchy.


A tu link do calego tematu: http://klubcorsa.pl/forum...nie+zawieszenia
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » Drążki kierownicze czy przekładnia (maglownica) Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.