Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 17:26
Problemy z silnikiem (?)
Autor Wiadomość
 PokerStar


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 1
Skąd: SH
Wysłany: 29 Maj 2014, 11:17   Problemy z silnikiem (?)
   Moje auto: Corsa B 1.2 Ecotec 2000


Witam wszystkich :) Jestem niestety kompletnie zielony w kwestii samochodów i mechaniki, więc opiszę mój problem łopatologicznie. Od 2 dni auto podczas jazdy potrafi się "zadławić" i stracić moc na chwilę, zapala się kontrolka silnika na ten czas, dzieje się tak raz na ~15 km. Wczoraj dodatkowo po przejechaniu 30 km zatrzymałem się na chwilę żeby zjeść, i po 10 minutach wsiadam żeby jechać dalej. Odpalam i lipa, silnik gaśnie po 2-3 sekundach. Wyglądało to tak że skoczyło na tysiąc obrotów, mrugnęły kontrolki i koniec. Za piątym razem z dodaniem gazu odpalił, i jakoś dojechałem. W zeszłym roku miałem praktycznie identyczną sytuację, auto dławiło się coraz częściej, ale odpalało zawsze za pierwszym razem, tylko trzeba było je przegazować. Wtedy do wymianu poszedł przepływomierz i wszystko grało aż do teraz. Jako że dmucham na zimne, zapytam najpierw tutaj- co może się dziać przy takich objawach? Znów ten przepływomierz? I czy będzie tu potrzebna wizyta u mechanika? :/
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 29 Maj 2014, 17:19   
   Moje auto: AG Z14XEP


najprościej będzie podpiąć pod komputer i sprawdzić błędy jakie wywala. Wtedy o diagnozę będzie łatwiej.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Problemy z silnikiem (?)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.